Zniszczyli 18 samochodów. Wpadli w ręce zielonogórskiej policji

11 marca 2021, 13:07, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
Dzięki publikacji w mediach udało się ustalić sprawców zniszczenia 18 samochodów na jednym z zielonogórskich osiedli. Działo się to w grudniu 2020 roku. Teraz, dzięki sygnałom od mieszkańców, udało się zatrzymać trzech młodych mężczyzn.

Tego wieczora pili wspólnie alkohol, a kiedy ten się skończył, poszli na stację benzynową i po drodze zniszczyli zaparkowane samochody. Nastolatkowie nie potrafili wyjaśnić policjantom motywów swojego zachowania. Następnego dnia rano, mieszkańcy trzech ulic zastali swoje samochody z powybijanymi szybami i uszkodzonymi karoseriami. Policję zawiadomiło 18 właścicieli zniszczonych pojazdów, których straty w sumie zostały wycenione na ponad 37 tysięcy złotych.

Nad sprawą pracowali policjanci z II Komisariatu Policji w Zielonej Górze. Skrupulatnie zbierali wszystkie informacje mogące doprowadzić do ustalenia osób odpowiedzialnych za te zniszczenia. Zabezpieczone zostały nagrania z okolicznych monitoringów oraz przesłuchani świadkowie, którzy widzieli trzech młodych mężczyzn idących osiedlowymi ulicami w kierunku stacji benzynowej.

To jednak nie przyniosło rezultatu. Wówczas to Prokurator Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze nadzorujący postępowanie zdecydował o publikacji wizerunków sprawców w lokalnych mediach. Dzięki pomocy mieszkańców Zielonej Góry tożsamość trzech młodych mężczyzn została potwierdzona.

Teraz wszyscy trzej zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Przyznali się do winy i złożyli wyjaśnienia. Ponieważ jeden z podejrzanych w chwili popełniania czynu miał 16 lat – decyzję w jego sprawie podejmie Sąd Rodzinny. Za przestępstwo uszkodzenia mienia kodeks karny przewiduje karę więzienia od 3 miesięcy do 5 lat.

Fotoreportaż


1/2 Wandale na osiedlowych parkingach w Zielonej Górze

1/2 Wandale na osiedlowych parkingach w Zielonej Górze

2/2 Wandale na osiedlowych parkingach w Zielonej Górze

2/2 Wandale na osiedlowych parkingach w Zielonej Górze

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości