Awantura i zabójstwo w Kożuchowie. Mąż zabił swoją żonę

12 marca 2021, 10:57, redakcja@lubuskie24.pl
fot. Shutterstock
Zaniepokojeni sąsiedzi wezwali policję do awantury domowej, która miała miejsce w jednym z mieszkań w Kożuchowie. Lokatorzy informowali policjantów o agresywnym zachowaniu jednego z mieszkańców. Przybyli na miejsce policjanci odkryli zwłoki 65-letniej kobiety.

To kolejna awantura domowa zakończona tragedią. 65-letnia kobieta, mieszkanka Kożuchowa, została najprawdopodobniej zamordowana przez własnego męża. Do tragedii miało dojść podczas kłótni małżonków w ich własnym mieszkaniu. O awanturze w budynku przy ulicy Hożej policjantów zaalarmowali sąsiedzi. Zaniepokoiły ich krzyki i agresywne zachowanie jednego z lokatorów.

Na miejsce zdarzenia został wysłany patrol policji. Funkcjonariusz po wejściu do mieszkania znaleźli zwłoki 65-letniej kobiety.

- Na miejscu zdarzenia prokurator wraz z medykiem sądowym przeprowadzili wstępne oględziny ciała i miejsca zdarzenia. Zatrzymano też męża ofiary, którego zachowanie wskazywało, że mógł mieć udział w pozbawieniu życia kobiety – mówi Zbigniew Fąfera, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

W miniony czwartek, na zlecenie śledczych przeprowadzono prokuratorską sekcję zwłok. Biegły medyk sądowy w wyniku szczegółowych oględzin stwierdził, że kobieta zmarła najprawdopodobniej w wyniku uduszenia.

- Od ofiary pobrano materiał biologiczny celem wykonania dalszych szczegółowych badań. Prokurator przedstawił 63-letniemu mężowi ofiary zarzut zabójstwa z art. 148 par. 1 kk. Prokurator skieruje następnie do sądu wniosek o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec podejrzanego – dodaje Fąfera.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości