Trwają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu DK22 i DK24. Tworzą się ogromne korki

13 marca 2021, 10:55
fot. Przedsiębiorstwo Drogowe „Kontrakt”
W marcu rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania drogi krajowej nr 22 z drogą krajową nr 24 w pobliżu miejscowości Wałdowice, gdzie docelowo powstanie rondo. Na czas prac wprowadzono ruch wahadłowy, przez co tworzą się kilkukilometrowe korki. Wykonawca zapowiada, że utrudnienia mogą potrwać aż do końca sierpnia. Natomiast inwestycja powinna zostać zakończona do końca września.

W marcu rozpoczęły się prace w związku z inwestycją "Rozbudowa drogi krajowej nr 22 na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 24 (Wałdowice)”, którą zajmuje się Przedsiębiorstwo Drogowe „Kontrakt” z Krosna Odrzańskiego. Zadanie, które inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Zielonej Górze polega przede wszystkim na budowie ronda na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 22 z drogą krajową nr 24. Oprócz tego, wykonawca musi rozbudować odcinki dróg krajowych oraz drogi gminnej wraz z oznakowaniem i oświetleniem czy przebudować zjazdy. Na zakończenie inwestycji ma czas do 30 września 2021 roku.

Prace podzielono na 7 głównych etapów prowadzenia robót. Etapy podzielono tak, aby zminimalizować utrudnienia w płynności ruchu na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 22 z drogą krajową nr 24. Roboty będą prowadzone w poszczególnych etapach przy zachowaniu wszystkich relacji ruchu. W etapach 2,3,4 i 5 prace będą prowadzone na poszczególnych wlotach ronda przy połówkowym zamknięciu jezdni z ruchem kierowanym sygnalizacją świetlną lub sterowaniem ręcznym. W etapie 6 i 7 ruch będzie zapewniony dla wszystkich relacji ruchu po rondzie.

Jak informuje wykonawca, obecnie na skrzyżowaniu został wprowadzony ruch wahadłowy, przez co tworzą się kilkometrowe korki. - Ruch wahadłowy będzie obowiązywał prawdopodobnie aż do końca sierpnia. Dlatego też chcemy zaapelować do jak największej liczby kierowców, aby w miarę możliwości wybierali trasy alternatywne. W szczególności na trasie Gorzów – Kostrzyn – opowiada Wiktor Skowron z Przedsiębiorstwa Drogowego „Kontrakt”.

Równocześnie firma z Krosna zajmuje się również przebudową skrzyżowania drogi krajowej nr 22 z drogą powiatową 1278 F w kierunku Sulęcina. Inwestycja polega na budowie skrzyżowania z wyspami dzielącymi na wlotach drogi podporządkowanej oraz wybudowaniu dodatkowych pasów ruchu dla pojazdów skręcających w lewo z DK22, oddzielonych od przeciwnych kierunków jazdy wyspą dzielącą środkową. Tutaj wykonawca ma czas do końca listopada listopada 2021 roku na zakończenie wszystkich prac.

- Najprawdopodobniej w kwietniu zostanie również wprowadzony ruch wahadłowy na skrzyżowaniu DK22 z drogą powiatową 1278 F. Tam utrudnienia będą zapewne mniejsze, jednak przejazd przez dwie takie budowy może zająć kierującym bardzo dużo czasu. Taką informacją pomogliby Państwo wielu osobom podczas podróży, a nam w bezpiecznym wykonywaniu prac – podkreśla przedstawiciel wykonawcy. 

Fotoreportaż


1/5 Przebudowa skrzyżowania DK22 i DK24

1/5 Przebudowa skrzyżowania DK22 i DK24

2/5 Przebudowa skrzyżowania DK22 i DK24

2/5 Przebudowa skrzyżowania DK22 i DK24

3/5 Przebudowa skrzyżowania DK22 i DK24

3/5 Przebudowa skrzyżowania DK22 i DK24

4/5 Przebudowa skrzyżowania DK22 i DK24

4/5 Przebudowa skrzyżowania DK22 i DK24

5/5 Przebudowa skrzyżowania DK22 i DK24

5/5 Przebudowa skrzyżowania DK22 i DK24

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości