Lotnisko w Babimoście zamknięte z powodu koronawirusa

14 marca 2021, 13:00
fot. airport.lubuskie.pl
Mamy złą wiadomość dla mieszkańców województwa lubuskiego, którzy korzystają z lotniska w Babimoście. Jak poinformował Urząd Marszałkowski, przez najbliższe dwa tygodnie lubuskie lotnisko będzie zamknięte. Wszystko z powodu koronawirusa, ponieważ spora część pracowników została skierowana na kwarantannę.

Od poniedziałku 15 marca w województwie lubuskim zostanie wprowadzony lockdown w związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem. Więcej na temat wprowadzonych obostrzeń przeczytasz  artykule „Lockdown w Lubuskiem! Galerie handlowe, baseny i hotele zostaną zamknięte”.

Jak się okazało, również od poniedziałku 15 marca do soboty 27 marca zostają wstrzymane połączenia lotnicze z Babimostu do Warszawy. - W związku z trudną sytuacją epidemiczną i wprowadzeniem ograniczeń w województwie lubuskim, przedsiębiorstwo państwowe „Porty Lotnicze”, które zarządza lotniskiem Zielona Góra-Babimost podjęło decyzję o czasowym wstrzymaniu lotów – czytamy w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

Jak się okazuje, lotnisko zostanie zamknięte, ponieważ spora część pracowników została skierowana na kwarantannę, co oficjalnie potwierdził na swoim twitterze wiceminister infrastruktury. -Informuję, że od godz. 12:00 w poniedziałek 15 marca zostanie zawieszona praca lotniska Zielona Góra-Babimost. Decyzja spowodowana jest aktualną sytuacją epidemiczną wśród personelu lotniska, przede wszystkim dużą liczbą pracowników skierowanych na kwarantannę - tłumaczy Marcin Horała, wiceminister infrastruktury.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości