Na basenie w Żarach ma być cieplej. Miasto planuje termomodernizację budynku

15 marca 2021, 11:56, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
źródło: MOSiR Żary
1,5 miliona złotych ma kosztować termomodernizacja basenu w Żarach. Potrzeby są ogromne, bo przez dawno niewymieniane okna i nieocieplane ściany ucieka ogromna ilość ciepła. Docieplenie budynku pływali Wodnik w Żarach, to jedna z większych inwestycji przewidzianych w tegorocznym budżecie miasta.

Żarski magistrat ogłosił właśnie przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej niezbędnej do prawidłowego wykonania termomodernizacji, wraz z jednoczesnym przeprowadzeniem robót budowlanych. Potrzeby pływalni są spore, bo sporo ciepła ucieka w przysłowiowy „komin”.

Co zostanie zrobione w pływalni w Żarach?

Wykonana będzie modernizacja systemu centralnego ogrzewania i systemu ciepłej wody użytkowej. Docieplone zostaną ściany zewnętrzne, wymieniona będzie stolarka okienna. Planowa jest też częściowa wymiana oświetlania na bardziej energooszczędne oświetlenie LED. W końcu są też plany, aby na dachu basenu zbudować instalację fotowoltaiczną.

Basen z zewnątrz ma być docieplony styropianem o grubości do 14 centymetrów. Po dociepleniu ma zostać położona nowa warstwa tynku, basen zyska więc nowy wygląd. Dodatkowego docieplenia doczeka się też dach budynku.

Miasto przewidziało na tę inwestycję kwotę 1,5 miliona złotych. Taki zapis widnieje w tegorocznym budżecie. Ile będzie ostatecznie kosztować docieplenie krytej pływalni Wodnik w Żarach, dowiemy się po zakończeniu przetargu. Termin składania ofert upływa 25 marca 2021 roku.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości