Zobacz jak przebiega remont mostu w Świerkocinie

15 marca 2021, 12:45, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
Foto: Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze
Zarząd Dróg Wojewódzkich na bieżąco informuje o postępie prac na moście przez Wartę w Świerkocinie. Na zdjęciach udostępnionych w sieci widać, że pojawiła się już nowa płyta pomostowa.

Pierwotnie remont mostu w Świerkocinie w gminie Witnica miał odbywać się przy ruchu wahadłowym. Jednak podczas przeprowadzania prac okazało się, że jest konstrukcja jest w gorszym stanie, niż dotychczas sądzono. Dlatego tez konieczne było zamknięcie przeprawy.

Przeprawa mostowa przez Wartę w Świerkocinie ma być zamknięta do czerwca 2021 roku. Na samym moście cały czas prowadzone są prace remontowe. Głównym cele przebudowy mostu jest poprawa jego warunków konstrukcyjnych i użytkowych. Przekładając to na bardziej zrozumiały język - ma być bezpieczniej.

Roboty są realizowane bez większych przeszkód, a Wykonawca dokłada wszelkich starań aby dotrzymać terminu zakończenia inwestycji. Aby osiągnąć ten cel prace na moście wykonywane są przez ok. 40 pracowników od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora.  Rozbiórka płyty pomostowej jest na ukończeniu. W trakcie wykonywania są roboty w zakresie wzmocnień i napraw konstrukcji stalowej oraz deskowania pod wykonanie nowej płyty pomostowej. Roboty realizowane są z dbałością o środowisko naturalne, a w szczególności o nurt rzeki Warty.

Fotoreportaż


1/3 Remont mostu w Świerkocinie

1/3 Remont mostu w Świerkocinie

2/3 Remont mostu w Świerkocinie

2/3 Remont mostu w Świerkocinie

3/3 Remont mostu w Świerkocinie

3/3 Remont mostu w Świerkocinie

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości