Znęcał się nad dwutygodniowym szczeniakiem podczas transmisji na żywo. Interweniował OTOZ Animals i policja

15 marca 2021, 14:30
fot. OTOZ Animals Gorzów
OTOZ Animals Gorzów w asyście policji interweniowali w miniony weekend w jednej ze wsi w powiecie strzelecko-drezdeneckim, gdzie odebrany został szczeniak razem z matką. Wszystko przez to, że właściciel zwierząt znęcał się nad szczeniakiem podczas transmisji na żywo w internecie. Postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami prowadzi policja.

W minionym tygodniu jeden z youtuberów łączył się na żywo z losowo wybieranymi internautami. Jednym z nich był mężczyzna o pseudonimie „Obcy”, który podczas transmisji na żywo znęcał się nad szczeniakiem. Jak informuje fundacja Ludzie Przeciw Myśliwym, która nagłośniła sprawę, mężczyzna rzucał dwutygodniowym szczeniakiem o podłogę oraz szarpał nim i straszył. 

Youtuber apelował do mężczyzny, aby ten zostawił w spokoju szczeniaka, ale mężczyzna nie reagował i był wulgarny. Fundacja Ludzie Przeciw Myśliwym rozpoczęła poszukiwania mężczyzny. Internauci szybko ustalili, że jest on mieszkańcem jednej ze wsi w powiecie strzelecko-drezdeneckim.

Interwencję w tej sprawie podjął również OTOZ Animals Gorzów, który pojechał na miejsce i odebrał mężczyźnie szczeniaka wraz z jego matką. - Psy zostały zabezpieczone, są w dobrej kondycji. Po wykarmieniu szczeniaka, matka zostanie wysterylizowana. Prosimy o uspokojenie emocji i o niedokonywanie samosądów. Najważniejsze jest dobro psów. Właściciel zrozumiał swój błąd, nie stawiał oporu w trakcie odbierania zwierząt – czytamy na stronie OTOZ Animals Gorzów. 

Jak informuje fundacja Ludzie Przeciw Myśliwym, sprawa znęcania się nad szczeniakiem została zgłoszona do prokuratury. Ponadto postępowanie prowadzi strzelecka policja. - Mężczyzna podczas interwencji oddał psy dobrowolnie. Jak tylko dowiedzieliśmy się o nagraniu, podjęliśmy działania w tej sprawie. Prowadzimy obecnie postępowanie pod kątem znęcania się nad zwierzętami za co grozi kara do 3 lat więzienia – komentuje Tomasz Bartos, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich.

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości