Będzie jaśniej – będzie bezpieczniej

16 marca 2021, 10:03, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
foto: Ewa Batko, UM Nowa Sól
Nowa Sól. Nowoczesne technologie pomagają w codziennym życiu – także, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Doświetlone ulice i przejścia dla pieszych, to nie tylko oszczędność energii, ale też większe bezpieczeństwo.

Każdy z nas wie, jak niebezpieczne może być poruszanie się po zmroku po ciemnych, nieoświetlonych uliczkach. W wielu zakamarkach, z powodu złej jakości oświetlenia, strach się poruszać. Dlatego też Nowa Sól wychodzi naprzeciw społecznym oczekiwaniom i w tym roku wymieni 85 opraw oświetleniowych. Doświetlone będą już nie tylko przejścia, ale też główne ciągi komunikacyjne.

- W ramach poprawy bezpieczeństwa na miejskich ulicach planujemy w tym roku wymienić istniejące oprawy oświetleniowe na oprawy typu LED w ciągu ulic - Plac Wyzwolenia i Piłsudskiego – mówi prezydent Nowej Soli Jacek Milewski. 85 nowych lamp pojawi się na odcinku od ul. Szerokiej do stacji benzynowej SHELL. Typ będzie nawiązywał do opraw oświetleniowych, które są zamontowane w ciągu ulicy Wrocławskiej na odcinku od ulicy Zjednoczenia do byłej Fabryki Nici "ODRA".

- Mając do wyboru klimat starówki i bezpieczeństwo wybieramy to drugie – dodaje prezydent Nowej Soli.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości