Ewakuacja przedszkoli w lubuskim. Ktoś rozsyła fałszywe e-maile

16 marca 2021, 11:06, redakcja@lubuskie24.pl
We wtorek 16 marca przedszkola na terenie województwa lubuskiego, w tym w Gorzowie i Zielonej Górze otrzymują maile z informacją, że w placówce został rozpylony gaz. Na miejsce jest wysyłana straż pożarna i policja, które sprawdzają zagrożenie. Na szczęście wszystkie zgłoszenia są fałszywe.

W Zielonej Górze zostały ewakuowane wszystkie osoby znajdujące się w szkole i przedszkolu na osiedlu Pomorskim. Fałszywe e-maile trafiły też do placówek w Gorzowie Wielkopolskim. Jak się okazało, we wtorek 16 marca przed godz. 10.40 prywatne przedszkole przy ul. Saskiej otrzymało wiadomość z informacją, że w placówce został rozpylony gaz.

Na miejsce została wysłana straż pożarna, w tym zastęp grupy ratownictwa chemicznego oraz policja. Służby musiały sprawdzić budynek pod kątem ewentualnego zagrożenia. Na szczęście była to fałszywa informacja.

To niejedyny mail z fałszywą informacją o rozpylonym gazie. Wcześniej taką samą wiadomość otrzymało przedszkole gminne przy ul. Lipowej w Łupowie. Również w tym przypadku nie było żadnego zagrożenia.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości