Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

27 listopada 2020, 14:19
Samorządowcy apelują, abyśmy nie byli obojętni na los osób bezdomnych. Szczególnie teraz, gdy w nocy, na dworze temperatura spada poniżej zera. Jeżeli widzimy bezdomnego potrzebującego pomocy, możemy to zgłosić pod numer 112. W gminach działają specjalne numery alarmowe ośrodków pomocy społecznej.

Chłodne, zimowe miesiące to ciężki czas dla osób bezdomnych, starszych i samotnych, znajdujących się w trudnej sytuacji bytowej i zdrowotnej. Wiele z nich w tym okresie wymaga wsparcia i pomocy ze strony służb społecznych. Zimą, szczególnie osoby bezdomne, są narażone na wiele niebezpieczeństw związanych z wychłodzeniem organizmu i odmrożeniem, które mogą doprowadzić do choroby, a nawet śmierci.

- Apelujemy, by nie być obojętnym na los drugiego człowieka! Każdą informację o osobach starszych, samotnych, bezdomnych, których nie znamy, a wydaje nam się, że potrzebują pomocy, warto przekazać odpowiednim służbom – apeluje do mieszkańców Karolina Piotrowska, burmistrz Drezdenka.

Mieszkańcy Gminy Drezdenko mogą informować o miejscach pobytu osób bezdomnych i konieczności udzielenia im pomocy Ośrodek Pomocy Społecznej tel. 95 762 16 51. W dniach wolnych od pracy, w godzinach wieczornych i nocnych należy informować bezpośrednio policję lub wystarczy zadzwonić na numer 112.

W Drezdenku, osoby bezdomne mogą uzyskać pomoc w Fundacji Dom Wspólnoty „BARKA” ul. Chrobrego 10 – tel. 95 762 07 80. „Barka” oferuje 32 miejsca noclegowe oraz ciepłe posiłki.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości