WiFi już śmiga pomiędzy dinozaurami. Takie cuda tylko w Szprotawie

17 marca 2021, 11:24, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: UM Szprotawa
Szprotawa. To niesamowite połączenie historii z nowoczesnością. W miejskim paleoparku uruchomiono bezpłatną sieć WiFi. To ukłon w stronę mieszkańców i turystów, którzy licznie odwiedzają to niesamowite miejsce.

W samym sercu miasta można spotkać 5-metrowej wysokości Tyrannosaurusa Rexa. Wśród modeli niezwykłych zwierząt znalazł się też latający pterodaktyl i diplodok. Szprotawski paleopark już  może pochwalić się ciekawymi eksponatami zgromadzonych tam różnych gatunków dinozaurów, stanowiskiem paleontologicznym czy bogatą infrastrukturą wypoczynkową w postaci drewnianej wiaty, ław i stołów. Kilka dni temu uruchomiono tam bezpłatną sieć WiFi.

- W parku jurajskim działa już obiecana bezpłatna sieć internetowa. To dzięki wieloletniej i niezawodnej współpracy z naszą lokalną firmą możemy cieszyć się nieodłącznym w dzisiejszych czasach połączeniem ze światem. – mówi burmistrz Mirosław Gąsik. – To ukłon w stronę młodzieży, ale i dorosłych, którzy chcąc przebywać na świeżym powietrzu, nie mogą lub nie lubią rozstawać się ze swoim sprzętem IT.

Budowa otwartego parku dinozaurów w Szprotawie kosztowała 142 tysiące euro.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości