Czy odbędzie się Pol'and'Rock Festival 2021? Jurek Owsiak odpowiada

17 marca 2021, 13:18
fot. Anna Kluwak
Pod koniec lipca zaplanowana jest 27. edycja Pol'and'Rock Festival. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujące restrykcje, wielu fanów zastanawia się czy festiwal w Kostrzynie nad Odrą w ogóle dojdzie do skutku. Głos postanowił zabrać sam Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który podkreśla, że przygotowania do imprezy trwają i będą walczyć o zorganizowanie festiwalu w tradycyjnej formie do samego końca.

Ubiegłoroczna edycja Pol'and'Rock Festival z powodu pandemii koronawirusa odbyła się wyłącznie w formie online. W tym roku festiwal zaplanowano w dniach 29-31 lipca w Kostrzynie nad Odrą. Niestety pandemia wciąż trwa i przez obowiązujące restrykcje, wielu fanów zastanawia się czy 27.edycja festiwalu w tradycyjnej formie w ogóle dojdzie do skutku. Głos w tej sprawie postanowił zabrać sam Jurek Owsiak. 

- Wielu z Was pyta, więc odpowiadamy. Tak, w pełni sił przygotowujemy się do 27. edycji Najpiękniejszego Festiwalu Świata, czyli Pol'and'Rock Festival. Tak jak w ubiegłym roku, nawet na 5 minut nie zwalniamy, a nawet jeszcze bardziej, nauczeni ubiegłorocznym doświadczeniem, przygotowujemy się do 3 dni bycia razem z Wami. Wszystkie zespoły, które miały przyjechać do Polski ze świata, oprócz gości z Australii King Gizzard and the Lizard Wizard potwierdziły swoją obecność. Wszystkie polskie zespoły także zrobiły to samo. Nasze plany opieramy na realnych przepisach, możliwościach i rozsądnych decyzjach, które możemy podejmować i wprowadzać w czyn w czasach pandemii – komentuje Jurek Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak podkreśla Owsiak, coraz częściej w Polsce i nie tylko w Polsce odbywają się imprezy muzyczne, w czasie których publiczność jest zdyscyplinowana, wspólnie z organizatorem współtworzy takie przedsięwzięcie i przestrzega wszystkich zasad, chociażby przebywania na wytyczonych przestrzeniach. - Na tym opieramy nasze całe planowanie festiwalowe. Przez 26 lat stworzyliśmy niezwykłą, myślę, że jedyną taką publiczność, która gotowa jest przyjąć wszelkie wyzwania i pomysły na zorganizowanie Pol’and’Rock. Rozmawiamy z artystami, którzy w pełni rozumieją naszą filozofię, akceptują ją, a nawet powiem więcej, są zaszczyceni, że biorą w tym wydarzeniu udział tworząc razem z nami jedyne takie braterskie spotkanie – tłumaczy Jurek Owsiak. 

Szef WOŚP podkreśla, że scenariusze dotyczące przygotowania  Pol'and'Rock Festival są ciągle dostosowywane do aktualnej sytuacji panującej w Polsce i na świecie. Coraz większa ilość szczepień oraz zaakceptowanie wszystkich zasad, które mają nas chronić przed pandemią wiele osób bardzo zdyscyplinowało i uczyniło odpowiedzialnymi za siebie, innych, a co za tym idzie stworzyło potężną grupę ludzi, która chcąc zrealizować Festiwal podda się wszelkim restrykcjom, jakie będą związane z jego bezpieczną organizacją.

- Tym których cieszy taka nasza postawa: nie rezygnujemy i będziemy walczyć do samego końca – bardzo dziękujemy. Wasze wsparcie jest nam niezwykle potrzebne. Tym, którzy uważają, ze to takie czcze gadanie powiemy tak jak przy finale WOŚP, macie prawo tak myśleć, ale nie przeszkadzajcie, nie hejtujcie, bo nie ma po co, a jak zrealizujemy festiwal i będziecie mieli okazje nas wysłuchać, to bawcie się dobrze – podkreśla Owsiak.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości