Złamane serce? Nie niszcz mostu - apelują władze Nowej Soli

17 marca 2021, 13:39, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
Nowa Sól. Kłódki miłości zawieszane są wielu mostach na całym świecie. Nie inaczej jest i u nas. Ale gdy miłość nie wypali, właściciele kłódek za wszelką cenę chcą pozbyć się śladów po związku. Nie mając kluczyka, zrywają więc kłódki, zazwyczaj niszcząc most.

Władze Nowej Soli znalazły na to sposób. Nie chcą, aby przez nieszczęśliwą miłość, ucierpiało zabezpieczenie mostu. Miejscami porozrywana siatka na mostku stwarzała zagrożenie.

- Od teraz kłódki miłości przyczepiamy do tego pięknego serca, które stoi tuż przy kładce w porcie.
Rozumiemy, że kiedy miłość się wypali, chcecie ostatecznie zademonstrować to, zrywając kłódkę, ale litości! Nie niszczymy już siatki na mostku – czytamy na oficjalnym profilu miasta Nowa Sól.

Tuż przy rzece pojawiło się duże, druciane czerwone serce. Jest tam wiele miejsca na kłódki, a późniejsze jej zerwanie nie uszkodzi w żaden sposób konstrukcji mostu. Nad sercem zainstalowano stylowy napis "I love you"

Pomysł od razu spodobał się mieszkańcom Nowej Soli. - Proszę do serca przypiąć nożyce do metalu. Jak miłość się skończy, to ciach i po bólu. Nie będzie serce rozrywane - komentuje Mirosława. - Serce jest piękne. I niech służy tylko tym prawdziwym i wiecznym miłościom - dodaje Adam.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości