Lockdown w całej Polsce już od soboty! Dzieci przechodzą na naukę zdalną

17 marca 2021, 15:14
fot. Marcin Kluwak
Podczas konferencji prasowe minister zdrowia przedstawił najnowsze obostrzenia, które będą obowiązywały w całej Polsce, a nie tak jak do tej pory tylko w czterech województwach, w tym województwie lubuskim. Wśród najważniejszych zmian jest to, że od soboty 20 marca do piątku 9 kwietnia dzieci z klas I-III będą mogły uczyć się wyłącznie zdalnie.

W środowe popołudnie 17 marca odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia podczas której zostały przedstawione najnowsze restrykcje, które będą dotyczyły całego kraju, a nie tak jak do tej tylko czterech województw: lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

Obostrzenia od 20 marca do piątku 9 kwietnia w całym kraju

- w klasach 1-3 szkół podstawowych dzieci przejdą wyłącznie na naukę zdalną

- zamknięte zostaną hotele (wyjątkiem będą hotele robotnicze i określone podróże służbowe)

- ograniczona działalność galerii handlowych ( z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie).

- zamknięte zostaną teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);

- zamknięte zostaną kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);

- zamknięte zostaną kluby fitness i siłownie;

- zamknięte zostaną baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);

- zamknięte zostaną sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;

- zamknięte zostaną obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości