Pożar mieszkania w Kostrzynie nad Odrą. Ewakuowano 70 osób

18 marca 2021, 09:30
fot. KM PSP w Gorzowie
W środowy wieczór przy ul. Wyszyńskiego w Kostrzynie nad Odrą doszło do pożaru mieszkania w bloku. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej. Z budynku zostało ewakuowanych łącznie 70 osób.

Dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał w środę 17 marca o godz. 21.16 zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnego przy ul. Wyszyńskiego w Kostrzynie nad Odrą. Na miejsce zostało wysłanych kilka zastępów straży pożarnej. 

Kiedy pierwsze zastępy dotarły na miejsce, okazało się, że pali się mieszkanie znajdujące się na parterze. Strażacy ewakuowali z budynku łącznie 70 mieszkańców i przystąpili do akcji gaśniczej. 

- Spaleniu uległo wyposażenie mieszkania, takie jak meble, okno, tynki, sufit, drzwi wewnętrzne i zewnętrzne. A także elewacja na zewnątrz budynku przy oknie. Uszkodzone zostały również szyby w oknie mieszkania znajdującego się piętro wyżej nad mieszkaniem objętym ogniem. Przypuszczalną przyczyną pożaru była nieostrożność osób dorosłych przebywających  w mieszkaniu – opowiada Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Na szczęście nikomu nic się nie stało.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości