Basen już gotowy do użytku. Na przeszkodzie stanęła pandemia

18 marca 2021, 11:48, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
foto. Ewa Batku, UM Nowa Sól
25-metrowy basen, jacuzzi, brodziki dla dzieci, czy sauny. To wszystko czeka na mieszkańców Nowej Soli i okolic. Nowo wybudowana pływalnia nie doczekała się oficjalnego otwarcia. Plany pokrzyżował koronawirus. Miasto czeka na zniesienie obostrzeń

Kryta pływalnia w Nowej Soli miała być gotowa na początku września. Jednak już w lipcu 2020 roku wiadomo było, że termin będzie musiał być przesunięty. Gdy wszystko zostało dopięte na przysłowiowy „ostatni guzik”, rząd zamknął  baseny. Na uruchomienie pływalni będziemy musieli jeszcze poczekać.

- Mamy pozwolenie na użytkowanie i w pełni przeszkoloną załogę; dokonaliśmy końcowych odbiorów inwestycji; uzyskaliśmy pozytywne wyniki badania wody w obiekcie; uzgodniliśmy z firmą, która będzie zabezpieczać naszą pływalnię pod kątem obsługi przez ratowników, zasady gotowości do rozpoczęcia świadczenia usług – wyjaśnia Jacek Milewski, prezydent Nowej Soli.

Goście pływalni będą mieli do dyspozycji sześć 25-metrowych torów do pływania, mały basen dla dzieci z brodzikiem, saunę oraz jacuzzi. Przewidywanej daty otwarcia jednak nie ma, bo dosłownie kilka dni temu na terenie całego województwa lubuskiego wprowadzono dodatkowe restrykcje związane z zachorowaniami na COVID-19. To oznacza, że wszystkie baseny muszą pozostać zamknięte.

- Czekamy na zniesienie obostrzeń związanych z funkcjonowaniem pływalni. Jednym słowem: w cztery dni (zgodnie z technologią tyle czasu potrzeba na podgrzanie wody w niecce basenowej do właściwej temperatury) od zniesienia ograniczeń otworzymy Pływalnię Krytą Solan dla Naszych Mieszkańców. Mam nadzieję, że nastąpi to wkrótce – obiecuje prezydent Nowej Soli.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości