W centrum Żagania będzie więcej miejsc parkingowych

27 listopada 2020, 15:07
źródło: UM Żagań
18 grudnia mają zakończyć się prace na parkingu przy ulicy Sobieskiego. Ten zaniedbany do tej pory teren, wkrótce zyska nowy blask. Mieszkańcy Żagania, którzy korzystają z tego parkingu, zyskają dodatkowe miejsca na zaparkowanie swojego auta.

Parking, który zlokalizowany jest praktycznie przy samym Rynku w Żaganiu, zazwyczaj był po brzegi wypełniony samochodami. Kierowcy parkowali też na trawnikach i chodnikach. Teraz, dzięki kończącemu się remontowi ma się to zmienić.

Jak informuje żagański magistrat, prace mają zakończyć się 18 grudnia. Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Robót Drogowych wyrównuje ostatni kawałek terenu, na którym położona zostanie nowa nawierzchnia. Zadanie uporządkowania terenu w rejonie Sobieskiego zostało podzielone na dwa etapy – kończący się właśnie etap przewiduje przede wszystkim roboty rozbiórkowe, wycinkę drzew, wykonanie nawierzchni z żelbetowych płyt ażurowych, ułożenie krawężników betonowych, likwidację pozostałości lamp, uporządkowanie terenu.

W wyniku prowadzonych prac powstanie plac, który będzie w stanie pomieścić 53 auta. Łączny koszt wykonanych robót wyniesie blisko 170 tysięcy złotych. W ramach poprawy jakości i efektywności energetycznej ulicy zostanie wykonana wymiana oświetlenia drogowego – zostaną posadowione 4 słupy oświetleniowe, zamontowane 8 opraw oświetleniowych, wymieniony kabel zasilający.

Urzędnicy chcą wybudować dodatkowe miejsca parkingowe. Po uzyskaniu stosownych zgód magistrat chce rozpocząć prace rozbiórkowe niektórych zabudowań. To właśnie w ich miejscu mają powstać kolejne miejsca postojowe.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości