Kolejny pirat drogowy zatrzymany. Pędził przez Ochlę 136 km/h!

22 marca 2021, 15:20, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Jechał z prędkością 136 kilometrów na godzinę przez obszar zabudowany. Wpadł podczas kontroli policyjnym wideorejestratorem. Pomimo wzmożonych działań ruchu drogowego, wciąż zatrzymywanych jest wielu piratów drogowych.

W miniony weekend zielonogórski SPEED działał na drogach Zielonej Góry. W piątek o godzinie 8.30 kierujący Toyotą podczas przejazdu przez miejscowość Jeleniów miał na liczniku 116 kilometrów na godzinę. O godzinie 10.00 natomiast w Ochli zatrzymany został kierujący Audi, który w obszarze zabudowanym gdzie dozwolona jest prędkość 50 kilometrów na godzinę, jechał z prędkością aż 136 kilometrów na godzinę. Obydwaj kierujący stracili swoje prawa jazdy, zostali ukarani mandatami w wysokości 500 złotych oraz otrzymali 10 punktów karnych.  

W sobotę (20.03) o godzinie 8.00 policjanci zatrzymali na ulicy Zjednoczenia  kierującego samochodem marki Opel. Videoradar zarejestrował prędkość 101 kilometrów na godzinę. Godzinę później na Trasie Północnej kierujący Seatem jechał z prędkością 125 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie dozwolone jest 70 kilometrów na godzinę. Także ci zatrzymani kierowcy stracili swoje prawa jazdy oraz zostali ukarani mandatami.

Tego samego dnia wyjątkowym brakiem rozsądku wykazał się kierujący Volkswagenem Passatem zatrzymany o godzinie 17.20 na ulicy Głogowskiej. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o 37 kilometrów, ale jak się okazało – miał już wcześniej zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym. Ten kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 złotych za prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz mandatem 200-złotowym za przekroczenie prędkości. Okres zatrzymania jego prawa jazdy został natomiast przedłużony o kolejne 3 miesiące.    


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości