Diler narkotykowy z bagnetem rzucił się na policjantów

23 marca 2021, 08:48, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Niecodzienny przebieg miało zatrzymanie dilera narkotykowego. Zaskoczony przez funkcjonariuszy mężczyzna podczas próby jego obezwładnienia chwycił za bagnet i zaatakował nim funkcjonariuszy. Na szczęście szybko został obezwładniony.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie ustalili, że 44-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego zajmuje się handlem narkotykami. Intensywna praca funkcjonariuszy pozwoliła ustalić, że mężczyzna posiada znaczną ilość substancji psychotropowych oraz trasę, którą może się przemieszczać.

- Pojazd, którym poruszał się, został zatrzymany przez policjantów. Zaskoczony mężczyzna był bardzo agresywny, usiłował ponownie uruchomić pojazd, jednak jeden z funkcjonariuszy uniemożliwił mu to, wyciągając kluczyki ze stacyjki. Jednocześnie dostrzegł, że kierowca sięga po znajdujący się w kaburze przymocowanej przy siedzisku bagnet. Po chwili 44-latek bagnetem zaatakował funkcjonariuszy, jednocześnie grożąc im śmiercią. Policjanci wytrącili mu bagnet z ręki oraz obezwładnili go – mówi młodszy aspirant Marcin Ruciński z KPP w Świebodzinie.

W domu zatrzymanego policjanci znaleźli blisko półtora kilograma amfetaminy, ponad 400 tabletek ecstasy oraz ponad 300 gramów marihuany. Prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej ze Świebodzina śledztwo wskazuje na to, że mężczyzna nie tylko posiadał znaczne ilości środków, ale również, że najprawdopodobniej przygotowywał się do wprowadzenia ich do obrotu.

Za przestępstwa, których się dopuścił, grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Odpowie on również za groźbę użycia noża, znieważanie oraz naruszenie nietykalności cielesnej zatrzymujących go funkcjonariuszy. Sąd Rejonowy w Świebodzinie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na okres 3 miesięcy.

Fotoreportaż


1/4 Diler narkotykowy z bagnetem rzucił się na policjantów

1/4 Diler narkotykowy z bagnetem rzucił się na policjantów

2/4 Diler narkotykowy z bagnetem rzucił się na policjantów

2/4 Diler narkotykowy z bagnetem rzucił się na policjantów

3/4 Diler narkotykowy z bagnetem rzucił się na policjantów

3/4 Diler narkotykowy z bagnetem rzucił się na policjantów

4/4 Diler narkotykowy z bagnetem rzucił się na policjantów

4/4 Diler narkotykowy z bagnetem rzucił się na policjantów

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości