Zaczyna brakować respiratorów. Tylko 11 wolnych urządzeń na całe województwo

23 marca 2021, 10:54
fot. archiwum
Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem, a co za tym idzie pojawia się coraz więcej pacjentów w stanie ciężkim, którzy trafiają na oddział intensywnej terapii. To sprawia, że zaczyna brakować respiratorów. Na ten moment w całym województwie lubuskim zajętych jest 100 respiratorów ze 111 dostępnych.

We wtorek 23 marca w województwie lubuskim potwierdzono 428 nowych zakażeń koronawirusem. Tym razem najwięcej chorych przybyło w Zielonej Górze – aż 131 osób oraz w Gorzowie – 64 osoby. Rosnąca liczba zakażeń sprawia, że rośnie liczba zajmowanych łóżek w szpitalach. Jak informuje Lubuski Urząd Wojewódzki, na ten moment zajęte jest 978 łóżek z dostępnych 1259 przeznaczonych dla pacjentów COVID-19.

Niestety wraz z rosnącą liczbą zajętych łóżek, pojawia się problem z dostępnością respiratorów. Wszystko przez to, że spora liczba osób trafiających do szpitali zakaźnych jest w stanie ciężkim i potrzebuje wentylacji mechanicznej. Na dzień dzisiejszy w całym województwie zajętych jest 100 respiratorów ze 111 dostępnych. 

To oznacza, że w całym województwie lubuskim zostało 281 wolnych łóżek covidowych oraz zaledwie 11 wolnych respiratorów. Dlatego też wojewoda lubuski na bieżąco rozmawia ze szpitalami w regionie na temat możliwości zwiększenia ilości łóżek w poszczególnych placówkach oraz dostępności respiratorów.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości