To prawdziwy pies na narkotyki. Policyjna „Liga” miała nosa

23 marca 2021, 11:22, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
33-letnia mieszkanka Nowej Soli wpadł w ręce lubuskich policjantów. Na co dzień zajmowała się dystrybucją marihuany. W jej mieszkaniu znaleziono też amfetaminę. W odnalezieniu ukrytych narkotyków policjantom pomogła „Liga” - 5-letni owczarek belgijski. To prawdziwy pies na narkotyki.

Kilka dni temu kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli pojechali do jednego z mieszkań w powiecie nowosolskim. Według ich ustaleń w mieszkaniu miała przebywać kobieta, posiadająca znaczne ilości narkotyków. Funkcjonariusze nie pomylili się- znaleźli substancje zabronione. W sprawnym przejrzeniu pomieszczeń i odnalezieniu ukrytych narkotyków pomogła „Liga” – 5-letni owczarek belgijski. Po przebadaniu narkotesterem i zważeniu okazało się, że jest to kilkadziesiąt porcji marihuany. Podejrzana posiadała również amfetaminę.

Funkcjonariusze zabezpieczyli nielegalny towar oraz telefon komórkowy jako materiał dowodowy. 33-latka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Zgromadzony na tym etapie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jej zarzutów posiadania i udzielenia znacznej ilości środków odurzających. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za tego typu przestępstwo przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości