Pijak-recydywista trzy razy wpadł w ręce policjantów z drogówki

25 marca 2021, 10:21, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
źródło: shutterstock
Potencjalni zabójcy wciąż jeżdżą po naszych drogach. Jak inaczej można nazwać 59-latka, który dzień po dniu – dwukrotnie został zatrzymany przez partol świebodzińskiej drogówki. Za każdym razem miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. To trzecia wpadka mężczyzny.

Drogowy bandyta miał już wcześniej do czynienia z policjantami ze świebodzińskiej drogówki. Okazało się, że w styczniu tego roku, wpadł on podczas kontroli trzeźwości. Wtedy na poczet kar zabezpieczono pojazd należący do kierującego. To jednak nie powstrzymało mężczyzny. Po raz kolejny wsiadł on za kierownicę i po raz kolejny będąc pod silnym działaniem alkoholu. 

Kilka dni temu mężczyzna został zatrzymany przez patrol, kiedy prowadził swój pojazd, będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Następnego dnia patrol z Wydziału Ruchu Drogowego ponownie zatrzymał tego samego mężczyznę, widząc, jak prowadzi pojazd. Tym razem również znajdował się on pod wpływem alkoholu. Miał on ponownie blisko 2 promile alkoholu. 

Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych świebodzińskiej komendy. Za każdy z czynów grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, minimum 3-letni, ale i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, kara grzywny i obowiązek wpłaty na Fundusz Pomocy Poszkodowanym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. 

W przypadku pierwszego razu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości kwota konieczna do wpłaty do 5 tysięcy złotych. Przy kolejnych razach to 10 tysięcy złotych. W obu przypadkach mężczyznę czeka kwota 10 tysięcy złotych, ponieważ zatrzymany był on w tym roku już wcześniej, w styczniu. 

Prokuratura Rejonowa ze Świebodzina zastosowała wobec 59-letniego mężczyzny również środki zabezpieczające, między innymi w postaci obowiązku regularnego stawiennictwa na dozór w Komendzie. 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości