Uwaga: Ślisko na drogach

28 listopada 2020, 20:34
fot. archiwum
IMGW wydało ostrzeżenie przed oblodzeniem w województwie lubuskim. Z prognozy wynika, że z soboty na niedzielę mogą pojawić się opady deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu. Natomiast temperatura spadnie do -2 stopni Celsjusza, co sprawi, że na drogach może być ślisko.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed oblodzeniem w nocy. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 23 w sobotę 28 listopada do godz. 8 rano w niedzielę 29 listopada. Według prognoz możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegi. Natomiast temperatura minimalna wyniesie -1 stopień Celsjusza, natomiast przy gruncie będą -2 stopnie. Minusowa temperatura przy gruncie spowoduje, że wiele dróg może być śliskich.

Najgorsza sytuacja będzie na drogach w IV kategorii odśnieżania, czyli drogach gminnych takich jak „stara trójka” w kierunku na Myślibórz. Tam na pewno nie dotrą piaskarki, więc trzeba spodziewać się „szklanki” na drodze. Kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu i pamiętać o zimowych oponach. Ostrzeżenie dotyczy również pieszych, którzy muszą uważać na śliskie chodniki.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości