51-latka zakażona koronawirusem jeździła na zakupy. Policjanci zatrzymali kobietę

26 marca 2021, 09:41
fot. Lubuska policja
Skrajnie nieodpowiedzialnym i lekceważącym zachowaniem wykazała się 51-letnia mieszkanka Słubic, która była zakażona COVID-19 i pomimo przebywania na izolacji, jeździła na zakupy. Jakby tego było mało, zabierała ze sobą swoją matkę. Kobieta musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Słubicach otrzymali zgłoszenie o naruszeniu zasad izolacji domowej przez osobę zakażoną COVID-19. Z policyjnych ustaleń wynikało, że 51-letnia mieszkanka Słubic wychodziła z domu, łamiąc w ten sposób nałożony na nią obowiązek pozostania w miejscu zamieszkania. 

- Po tym, jak oficer dyżurny słubickiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o nieodpowiedzialnym zachowaniu 51-letniej kobiety, natychmiast wysłał na miejsce specjalnie dedykowany do takich sytuacji patrol policji. Bezmyślność tego zachowania była tym większa, że 51-latka jeździła na zakupy zabierając na pokład auta swoją mamę. Kobieta została zatrzymana przez policjantów ubranych w kombinezony i osadzona w policyjnym areszcie do wyjaśnienia – opowiada Magdalena Jankowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słubicach.

Kobieta musi liczyć się z konsekwencjami swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Podczas czynności procesowych przyznała się do winy. O sytuacji została poinformowana również Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, która w takiej sytuacji może nałożyć karę administracyjną w wysokości do 30 tysięcy złotych. Policjanci będą ustalać czy kobieta swoim zachowaniem nie sprowadziła niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób, powodując zagrożenie epidemiologiczne lub szerzenie się choroby zakaźnej. Za to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości