Zabił partnerkę podczas libacji alkoholowej. 72-latek usłyszał zarzut zabójstwa

29 marca 2021, 15:15
fot. Shutterstock
W jednym z domów na terenie Zwierzyna w powiecie strzelecko-drezdeneckim doszło do libacji alkoholowej, która zakończyła się tragicznie. 72-letni mężczyzna ugodził nożem swoją 57-letnią partnerkę. Jak się okazało, uczestnicy imprezy nie od razu powiadomili służby, przez co kobieta zmarła. 72-latek usłyszał zarzut zabójstwa i został tymczasowo aresztowany. Do sprawy zostały zatrzymane również cztery inne osoby.

W sobotę 20 marca w jednym z domów w miejscowości Zwierzyn w powiecie strzelecko-drezdeneckim została urządzona libacja alkoholowa w której uczestniczyło sześć osób, w tym 57-letnia kobieta. W pewnym momencie na imprezę wszedł 72-letni mężczyzna i dźgnął nożem w klatkę piersiową swoją 57-letnią partnerkę.

Jak się okazało, uczestnicy imprezy nie od razu powiadomili służby, przez co kobieta zmarła. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal lubuskie24.pl, kiedy na miejsce przyjechali policjanci, kobieta jeszcze dawała oznaki życia, więc próbowali ją reanimować. Niestety bezskutecznie. 57-latka wykrwawiła się. 

- Został zatrzymany 72-letni mężczyzna, konkubent ofiary, który usłyszał zarzut zabójstwa. Za co grozi mu od 8 do 25 lat więzienia lub dożywocie. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Do sprawy zostały zatrzymane również cztery inne osoby uczestniczące w libacji alkoholowej. Wszyscy usłyszeli zarzut utrudniania śledztwa oraz niezawiadomienia organów ścigania o zabójstwie za co grozi do 5 lat więzienia. Zostali tymczasowo aresztowani na miesiąc – mówi w rozmowie z portalem lubuskie24.pl prokurator Sebastian Tatul z Prokuratury Rejonowej w Strzelcach Krajeńskich.

Póki co nie wiadomo jaki był motyw zabójstwa. 72-letni mężczyzna również był pod wpływem alkoholu, tak samo jak pozostali uczestnicy libacji.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości