Pijany 36-latek demolował zaparkowane samochody. Chciał zniszczyć również radiowóz

31 marca 2021, 11:35
fot. archiwum
Policjanci ze Wschowy zatrzymali 36-letniego mężczyznę demolującego przypadkowe auta, które były zaparkowane wzdłuż jednej z ulic. Jak się okazało, mężczyzna był pijany. Podczas zatrzymania próbował również zniszczyć policyjny radiowóz.

Wszystko działo się w poniedziałek 29 marca w nocy. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji we Wschowie otrzymał informację o tym, że przy jeden z ulic w centrum miasta pijany, zakapturzony mężczyzna kopał w lusterka zaparkowanych pojazdów. 

- Skierowany na miejsce patrol szybko namierzył podejrzanego, który na widok policjantów zaczął zachowywać się bardzo agresywnie. 36-latek starał się wyprowadzić z równowagi funkcjonariuszy i swoje niezadowolenie również chciał wyładować na policyjnym radiowozie. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który trafił do policyjnego aresztu – opowiada Maja Piwowarska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie.

Jak się okazało, pijany 36-latek uszkodził łącznie trzy pojazdy. Kiedy mężczyzn przebywał we wschowskiej komendzie, dzielnicowi ustalili, że ma on związek ze zdarzeniem, które miało miejsce kilka dni wcześniej, również nocą i dotyczyło uszkodzenia w taki sam sposób dwóch aut. 36-latek, który był widziany i legitymowany tamtej nocy przez dzielnicowych tłumaczył się, że przypadkowo znalazł się w tym miejscu. W trakcie składania wyjaśnień zmieniał jednak wersję wydarzeń i przyznał się, że 24 marca to on uszkodził dwa przypadkowo zaparkowane auta. Obecnie trwając czynności, które mające na celu wycenę powstałych uszkodzeń w pięciu pojazdach.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości