Alarm bombowy w szkole. Ktoś zrobił sobie głupi żart

1 kwietnia 2021, 13:35
fot. OSP Skwierzyna
Ewakuacja w Zespole Edukacyjnym w Skwierzynie. Ktoś wpadł na bardzo głupi pomysł, aby wysłać do placówki e-maila z informacją, że w szkole została podłożona bomba, która zostanie odpalona drogą radiową. Na miejscu była policja, straż pożarna i pogotowie.

Ludzka wyobraźnia i głupota nie zna granic. To, że dzisiaj jest 1 kwietnia nie oznacza, że można robić tak głupie żarty o czym informują strażacy z OSP Skwierzyna. W czwartek 1 kwietnia o godz. 9.55 dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Międzyrzeczu otrzymał zgłoszenie o podłożonej bombie w Zespole Edukacyjnym przy ul. Mickiewicza w Skwierzynie.

Na miejsce zostały wysłane trzy zastępy straży pożarnej, w tym OSP Skwierzyna oraz policja i pogotowie ratunkowe. Kiedy na miejsce dotarły służby, trwała już ewakuacja osób przebywających w szkole. 

- Strażacy sprawdzili i rozmieścili dzieci i inne osoby w miejscach ewakuacyjnych. Gdy na miejsce dojechał policyjny pirotechnik, po sprawdzeniu pomieszczeń szkoły stwierdził, że szkole nic nie zagraża. Jak się okazało, na pocztę internetową szkoły przesłano informację o podłożeniu bomby, a odpalona miała zostać drogą radiową! To, że dziś jest  1 kwietnia, to robienie sobie takich żartów, jest wysoce niebezpieczne – opowiadają strażacy z OSP Skwierzyna.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości