Okradli sklep, nagrały ich kamery. To młodzi ludzie

1 kwietnia 2021, 14:07, Marcin Kluwak, redakcja@lubuskie24.pl
foto: Lubuska Policja
Kamery miejskiego monitoringu uchwyciły moment włamania do jednego ze sklepów spożywczych na ulicy Konicza w Zielonej Górze. Na nagraniu widać jak jeden z mężczyzn uderza w szybę wejściową do sklepu. Właściciel wycenił straty na 2500 złotych.

W poniedziałek, 29 marca 2021 roku, tuż przed północą, dyżurny Komendy Miejskiej Policji został powiadomiony o kradzieży z włamaniem, do której miało dojść w sklepie spożywczym przy ul. Konicza. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy zajęli się ustalaniem przebiegu i okoliczności zdarzenia, a także podjęli działania, żeby zatrzymać sprawcę lub sprawców.

Po obejrzeniu nagrania policjanci rozpoczęli działania operacyjne, w wyniku których zatrzymali jednego z mężczyzn, a następnie ustalili tożsamość drugiego z nich. Pierwszy z podejrzanych trafił na przesłuchanie do komendy miejskiej zaraz po zdarzeniu, natomiast drugiego z nich zatrzymali kryminalni i dzielnicowi z I komisariatu po kilku godzinach od włamania. Zatrzymani to mieszkańcy Zielonej Góry w wieku 18 i 20 lat, nie byli wcześniej znani Policji. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem, za co kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Straty spowodowane przez mężczyzn i wartość skradzionych przedmiotów – alkoholu i papierosów - pokrzywdzony wycenił na co najmniej 2500 złotych.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości