Jechała volkswagenem pod prąd. Kobieta miała 4,2 promila alkoholu w organizmie!

3 kwietnia 2021, 12:02
fot. Lubuska policja
Kompletnie pijana kobieta jechała volkswagenem golfem pod prąd i prawie doprowadziła do czołowego zderzenia z innym autem. Okazało się, że 41-latka miała w swoim organizmie aż 4,2 promila alkoholu. Kiedy kobieta wysiadła z samochodu, miała problemy z utrzymaniem się na nogach. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Wszystko działo się w piątkowe popołudnie 2 kwietnia po godz. 17 w Kostrzynie na Odrą. Policjanci otrzymali sygnał o nietrzeźwej kobiecie kierującej volkswagenem golfem. Mężczyźni, którzy zgłaszali tą sytuację, przekazali policjantom, że 41-latka za kierownicą volkswagena poruszała się przeciwległym pasem ruchu jadąc na wprost nich i o mały włos doprowadzając do czołowego zderzenia.

- Mężczyźni zorientowali się, że kobieta może być nietrzeźwa i postanowili natychmiast zareagować. Zastawili kierującej volkswagenem drogę, wymusili zatrzymanie się i wyłączenie silnika. Kiedy kobieta wysiadła z auta, mężczyźni do czasu przyjazdu policjantów pilnowali, by się nie oddaliła. 41-latka kobieta do tego problemy z utrzymaniem równowagi i rozmową z funkcjonariuszami. Policjanci wiedzieli, że wynik na alkomacie będzie pozytywny. Jednak nie spodziewali się, że urządzenie wskaże aż 4,2 promila – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. 41-letnią mieszkankę Kostrzyna nad Odrą czekają kłopoty. Na miejsc

u policjanci zatrzymali jej prawo jazdy. Usłyszy także zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości i za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości