Lockdown w całej Polsce został przedłużony!

7 kwietnia 2021, 11:51
fot. Anna Kluwak
W środowe przedpołudnie podczas konferencji prasowej, minister zdrowia ogłosił, że obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone do 18 kwietnia. Oznacza to, że nadal pozostaną zamknięte duże sklepy budowlane i meblowe, salony fryzjerskie i kosmetyczne. A przedszkola i żłobki będą funkcjonowały z ograniczeniami.

Pod koniec marca minister zdrowia ogłosił obostrzenia, które miały obowiązywać w całej Polsce do piątku 9 kwietnia. Jednak podczas konferencji w środę 7 kwietnia, minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że obowiązujące obostrzenia zostaną przedłużone do niedzieli 18 kwietnia.

- Analizowaliśmy na bieżąco sytuację, szczególnie w kontekście tego, co dzieje się w szpitalach. Obecne wyniki są zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Obłożenie łóżek wynosi ok. 80%, to są parametry niebezpieczne. Reprezentatywne informacje, to z jakim trendem mamy do czynienia, będziemy wiedzieli tak naprawdę dopiero w kolejnych dniach. Konsekwencje ewentualnej zwiększonej mobilności w czasie świąt, bo my czekamy na dane dotyczące mobilności, jaka miała miejsce w czasie świąt, skutek tego, jak się zachowaliśmy na święta, będzie widoczny tak naprawdę w przyszłym tygodniu - mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Obostrzenia obowiązujące do 18 kwietnia w całej Polsce

- sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. pozostają zamknięte. Hurtownie i składy budowlane będą otwarte

- w kościołach i placówkach handlowych pow. 100 m kw. obowiązuje limit jednej osoby na 20 m kw. zamiast dotychczasowych 15 m kw.

- zamknięte pozostają salony fryzjerskie i kosmetyczne

- przedszkola i żłobki są zamknięte dla wszystkich z wyjątkiem dzieci służb medycznych i mundurowych

- działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do uprawiania sportu zawodowego

- wszystkie szkoły działają w trybie zdalnym

- zamknięte są hotele z wyjątkiem hoteli robotniczych

- zamknięte są kina, teatry, muzea i galerie sztuki

- zamknięte są sklepy w centrach handlowych, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych

- zamknięte są sauny, solaria i kasyna

- zamknięte są siłownie i kluby fitness


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości