28-latek ukradł materiały ze sklepu budowlanego. Wpadł przez monitoring

7 kwietnia 2021, 12:41
fot. Lubuska policja
Policjanci z Sulęcina zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który ukradł wiertła diamentowe o wartości 500 zł ze sklepu budowlanego Mrówka w Sulęcinie. Mężczyzna myślał, że maseczka ochronna na twarzy zapewni mu anonimowość. Wpadł przez nagranie z monitoringu na którym widać, jak chowa wiertła do saszetki. Usłyszał zarzut kradzieży, grozi mu do 5 lat więzienia.

Zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych jest w obecnie obowiązkiem z powodu pandemii koronawirusa. Jednak 28-letni mieszkaniec Sulęcina wpadł na „genialny” pomysł i postanowił wykorzystać maseczkę ochronną podczas kradzieży. Ta miała zapewnić mu anonimowość.

Mężczyzna wszedł do sklepu budowlanego Mrówka na terenie Sulęcina  (sklepy budowlane o małej powierzchni są cały czas czynne) , a następnie udał się do jednej z alejek marketu. Kiedy 28-latek upewnił się, że jest w niej sam, schował do saszetki kilka sztuk otwornic diamentowych o wartości ponad 500 złotych. Zachowując pozory, rzeczywiście postanowił zakupić w sklepie towar o wartości kilku złotych. - Wszystko to, aby bez wzbudzania podejrzeń przekroczyć linię kas wraz ze skradzionym towarem wartym kilkaset złotych. 

- Mężczyzna nie przewidział jednak kilku spraw. W sklepie znajduje się monitoring, który od początku do końca uwiecznił jego zachowanie. Pracownicy marketu dokonują przeglądu nagrań. Zasłonięta maseczką twarz nie przeszkodziła w jego rozpoznaniu. Kryminalni zatrzymali 28-latka – opowiada Klaudia Biernacka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sulęcinie.

28-letni mieszkaniec Sulęcina usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości