Policjanci przerwali nielegalne wyścigi. Sprawą zajmie się prokuratura

11 kwietnia 2021, 11:03
fot. archiwum
W sobotni wieczór w Kostrzynie nad Odrą miał się odbyć zlot samochodów i nielegalne wyścigi na 1/4 mili przy ul. Szumiłowskiej. Jednak na miejscu pojawili się policjanci, którzy przerwali imprezę, a następnie kontrolowali auta i kierowców. Jak się okazało, sprawa zostanie skierowana do prokuratury w związku ze sprowadzeniem zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób.

W sobotę 10 kwietnia po godz. 21 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie otrzymał informację o zlocie aut i nielegalnych wyścigach, które miały odbyć się przy ul. Szumiłowskiej w Kostrzynie nad Odrą. Na miejsce zostały wysłane patrole policji zarówno z Kostrzyna nad Odrą, jak i z Gorzowa. Kiedy policjanci dotarli na miejsce, okazało się, że na zlot przyjechało nawet kilkaset osób. Oprócz samych kierowców, którzy mieli ścigać się na 1/4 mili, pojawili się również obserwatorzy. 

- Policjanci reagowali w sposób zdecydowany, by nie doszło w miejscu organizacji tego nielegalnego zgromadzenia do żadnej niebezpiecznej sytuacji z udziałem aut czy pieszych. Publiczne drogi nie służą do wyścigów i driftów oraz stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa. Funkcjonariusze w miejscu największej zbiórki aut kontrolowali kierowców. Dzięki temu udało się szybko zniechęcić kierowców do niebezpiecznej jazdy – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjanci w tej sprawie będą prowadzić postępowania w związku z udziałem w nielegalnym zgromadzeniu. Funkcjonariusze cały czas docierają do kolejnych nagrań z sobotniej imprezy. Zebrany materiał dowodowy zostanie przekazany do prokuratury, w związku ze sprowadzeniem niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości