Dwie plantacje marihuany w mieszkaniach w Zielonej Górze

13 kwietnia 2021, 07:52, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
foto: CBŚ Policji
Wynajmował dwa mieszkania i w obu założył plantację marihuany. Policjanci z Zielonej Góry zabezpieczyli blisko 230 krzewów konopi. Zatrzymano jedną osobę.

Krzewy konopi indyjskiej hodowane były w mieszkaniach. Na trop zaradnego mieszkańca Zielonej Góry wpadli funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji i Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. Podczas przeszukania pomieszczeń policjanci zabezpieczyli około 230 krzewów oraz sprzęt służący do uprawy tych roślin, zatrzymując jednocześnie do sprawy podejrzanego. Dodatkowo podczas przeszukania samochodu zatrzymanego zabezpieczono marihuanę.

Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Zielonej Górze. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty dotyczące wytwarzania znacznych ilości narkotyków poprzez prowadzenie uprawy konopi i posiadania marihuany, a następnie został on tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.

Zatrzymanie na terenie Zielonej Góry to cześć zakrojonej na szeroką skalę akcji CBŚP, która była przeprowadzana jednocześnie w innych miejscach w Polsce. Policjanci z Zarządu w Katowicach Centralnego Biura Śledczego Policji na terenie woj. śląskiego dotarli do miejsc uprawy konopi. W odosobnionych miejscach w domach jednorodzinnych zorganizowano całą infrastrukturę służącą do nielegalnej uprawy. Łącznie w pomieszczeniach rosło ponad 150 krzaków w końcowej fazie wzrostu. W trakcie czynności zatrzymano 2 osoby, w wieku 39 i 59 lat.

Fotoreportaż


1/2 Zlikwidowane plantacje, przejęte narkotyki

1/2 Zlikwidowane plantacje, przejęte narkotyki

2/2 Zlikwidowane plantacje, przejęte narkotyki

2/2 Zlikwidowane plantacje, przejęte narkotyki

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości