Hotele zamknięte na majówkę. Dzieci wracają do żłobków i przedszkoli

14 kwietnia 2021, 10:42
fot. Urząd Miasta Gorzowa
W środowe przedpołudnie odbyła się konferencja prasowa ministra zdrowia podczas której zostały ogłoszone najnowsze zmiany w związku z restrykcjami. Do przedszkoli i żłobków wracają dzieci. Będzie można również uprawiać sport na wolnym powietrzu - chodzi tutaj o rozgrywki młodzieżowych. Minister jednak nie pozostawił złudzeń i zapowiedział, że podczas majówki pozostaną zamknięte hotele.

- Przedłużamy o dwa tygodnie restrykcje dotyczące hotelów. Do 3 maja nie będzie możliwości prowadzenia hoteli i obiektów noclegowych. Majówka będzie okresem wytężonych kontroli prowadzonych przez policję i sanepid - podkreśla Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Natomiast do 25 kwietnia zostały przedłużone pozostałe obostrzenia, z dwoma wyjątkami. Od poniedziałku 19 kwietnia dzieci wrócą do żłobków i przedszkoli. Również od poniedziałku zostanie przywrócona możliwość uprawiania sportu na otwartych obiektach sportowych, ponieważ w takich miejscach ryzyko transmisji jest o wiele mniejsze. Limit uczestników przebywających jednocześnie na takim obiekcie wynosi 25 osób.

Obowiązujące obostrzenia do niedzieli 25 kwietnia

- sklepy budowlane i meblowe o powierzchni powyżej 2 tys. m kw. pozostają zamknięte. Hurtownie i składy budowlane będą otwarte

- w kościołach i placówkach handlowych pow. 100 m kw. obowiązuje limit jednej osoby na 20 m kw. zamiast dotychczasowych 15 m kw.

-  zamknięte pozostają salony fryzjerskie i kosmetyczne
 
- wszystkie szkoły działają w trybie zdalnym

- zamknięte są kina, teatry, muzea i galerie sztuki

- zamknięte są sklepy w centrach handlowych, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych, księgarni i sklepów zoologicznych

- zamknięte są sauny, solaria i kasyna

- zamknięte są siłownie i kluby fitness

Obowiązujące obostrzenia do poniedziałku 3 maja

- zamknięte hotele i pensjonaty


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości