Kręcimy kilometry dla zdrowia i po tytuł!

14 kwietnia 2021, 12:00, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
Czy Nowa Sól zdobędzie dożywotni Puchar Rowerowej Stolicy Polski? Wszystko jest w rękach, a raczej nogach cyklistów. Dwa razy to już się udało, jest więc szansa na trzeci puchar. Wówczas tytuł – puchar zostanie na stałe w posiadaniu miasta. Jest więc o co walczyć!

Rywalizacja o kolejny tytuł Rowerowej Stolicy Polski rusza co prawda dopiero 1 czerwca, ale już teraz wart kręcić kilometry. Jeżeli nie dla wygranej, to na pewno dla własnego zdrowie. Organizatorzy rywalizacji zachęcają do ściągnięcia dedykowanej aplikacji.

Zasady rywalizacji są proste – rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną przez Bydgoszcz na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu użytkownicy przyczyniają się do masowego wdrażania idei „Smart City”. A co najważniejsze, akcja motywuje mieszkańców do zdrowej sportowej rywalizacji i wspólnej zabawy propagującej aktywny tryb życia.

Wartością dodaną dla włodarzy miast będzie pełna, szczegółowa statystyka przejazdów, tzw. mapa ciepła. Zebrane dane o najczęściej używanych trasach mogą być przydatnym narzędziem przy planowaniu i projektowaniu ścieżek i infrastruktury rowerowe.

Miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu Puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta. W tym roku Nowa Sól walczy o trzecie zwycięstwo!

Dwie pierwsze edycje odbyły się we wrześniu 2019 i 2020 roku zaś trzecia odbędzie się w dniach 1-30 czerwca 2021 roku! Trening rozpoczął się pierwszego dnia wiosny, tj. 21 marca! Udział w zabawie jest dla uczestników całkowicie bezpłatny!

Link do pobrania aplikacji dla systemu Android znajduje się TUTAJ, dla systemu IOS znajduje się TUTAJ.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości