Zielona Góra obniża czynsz za letnie ogródki. Do złotówki!

14 kwietnia 2021, 16:47, Marcin Kluwak, lubuskie24.pl
Zielona Góra po raz kolejny wyciąga pomocną dłoń do restauratorów. Po umorzeniu opłata za koncesję na alkohol teraz prezydent miasta proponuje obniżenie opłaty za ogródki gastronomiczne do przysłowiowej złotówki. Niskie opłaty mają obowiązywać przez cały sezon letni.

Władze Zielonej Góry doskonale zdają sobie sprawę, w jakiej sytuacji jest wielu przedsiębiorców prowadzących lokale gastronomiczne w mieście. To samo dotyczy pracowników. Wielkimi krokami zbliża się sezon letni, więc jest ogromna szansa, że już po majówce w całej Polsce zostaną otwarte, chociażby ogródki na zewnątrz. Na to liczą właściciele biznesów gastronomicznych, ale też i sami mieszkańcy, którzy pragną wyrwać się z tej ponurej rzeczywistości.

Dlatego, aby pomóc zielonogórskim restauratorom, prezydent wychodzi do nich z inicjatywą. - Kontynuujemy miejski pakiet wsparcia „Korona Pomoc” dla zielonogórskich przedsiębiorców. Proponujemy obniżenie opłat za ogródki gastronomiczne do symbolicznej złotówki za jeden miesiąc, a wszystko na cały letni sezon 2021. Mam nadzieję, że ta pomoc zachęci restauratorów do przedstawienia ciekawej oferty, z której skorzystają mieszkańcy i przyjezdni goście – mówi Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

To już kolejne działania adresowane do przedsiębiorców w odpowiedzi na apele, które trafiają do zielonogórskiego magistratu. Wcześniej radni, za namową prezydenta Kubickiego zdecydowali o umorzeniu opłat za koncesję na sprzedaż alkoholu w 2021 roku.

- Wszyscy tęsknimy za widokiem gwarnych ogródków przy restauracjach i kawiarniach. Cieszę się, że prezydent wsłuchuje się w potrzeby przedsiębiorców i stara się im ulżyć w tym trudnym czasie. Wiem, że już niebawem będzie można usiąść w swoim ulubionym ogródku przy lokalu, bo zapewne rząd od takiej możliwości rozpocznie otwieranie gastronomi – przekonuje radny Rafał Kasza.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości