Kierowca roztrzaskał forda o drzewo. Reanimowano 3-letnie dziecko

19 kwietnia 2021, 10:05
fot. KP PSP Świebodzin
W niedzielne popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 276 w pobliżu miejscowości Skąpe doszło do dramatycznego wypadku. Kierujący fordem uderzył w drzewo. Siła uderzenia była tak duża, że przód auta został całkowicie zmiażdżony. W wyniku wypadku reanimowano 3-letnie dziecko, które podróżowało z kierowcą. Po przywróceniu czynności życiowych, dziecko zostało zabrane śmigłowcem LPR do szpitala. Do szpitala trafił również kierowca.

Do dramatycznego wypadku doszło w niedzielne popołudnie 18 kwietnia na drodze wojewódzkiej nr 276 w pobliżu miejscowości Skąpe w powiecie świebodzińskim. Samochód osobowy marki ford uderzył w drzewo. Siła uderzenia była ogromna, ponieważ przód auta został całkowicie zmiażdżony. Na miejsce zostały zadysponowane zastępy straży pożarnej z JRG Świebodzin oraz OSP Skąpe, policję, pogotowie i śmigłowiec LPR.

- Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy marki ford uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowały dwie osoby, kierowca oraz 3-letnie dziecko. Osoby poszkodowane znajdowały się poza pojazdem. Przed przyjazdem zastępów straży pożarnej, 3-letnie dziecko które nie miało funkcji życiowych było reanimowane przez funkcjonariusza sąsiedniej jednostki PSP, który w czasie wolnym od służby "najechał" na miejsce zdarzenia – opowiada Sebastian Piotrowski, rzecznik prasowy KP PSP w Świebodzinie.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz kontynuowaniu reanimacji dziecka bez zachowanych funkcji życiowych. Po dojeździe na miejsce zdarzenia karetki pogotowia kontynuowano czynności resuscytacyjne. 3-letnie dziecko po przywróconym rytmie serca zostało przetransportowane śmigłowcem LPR w stanie bardzo ciężkim do szpitala. Natomiast mężczyzna kierujący fordem został zabrany karetką pogotowia do szpitala.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości