Wiózł trasą S3 niezabezpieczone betonowe bloczki

19 kwietnia 2021, 16:33, red
foto: GITD
Niezabezpieczone betonowe bloczki przewoził kierowca jeden z ciężarówek, która została zatrzymana pod Gorzowem. Samochód poruszał się po ekspresowej trójce. Strach pomyśle, co działoby się, gdyby niezabezpieczone bloki wysunęły się z jadącego pojazdu.

Kierowca swoje niedopełnienie obowiązku tłumaczył głównie pośpiechem. Tym razem skończyło się  tylko mandatem. Niezabezpieczenie ładunku lub niewłaściwie jego spięcie może bowiem doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Kierowcy mogli kontynuować przewóz dopiero po właściwym zabezpieczeniu przewożonych ładunków.


Zestaw przewożący bloczki betonowe z Głogowa Małopolskiego do Polic został zatrzymany do rutynowej kontroli w poniedziałek na ekspresowej „trójce” koło Gorzowa Wielkopolskiego. Palety z przewożonym ładunkiem nie były zabezpieczone przed zmianą położenia podczas jazdy.


Z kolei w czwartek (15 kwietnia) na autostradzie A2 koło Konina inspektorzy ITD przeprowadzili standardową kontrolę zestawu, którym przewożono na paletach ziemniaki w workach. W tym przypadku kierowca też nie zabezpieczył w żaden sposób ładunku jadącego z Danii na Ukrainę.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości