Zielona Góra: handlował narkotykami. Wpadł w ręce policji.

20 kwietnia 2021, 10:05, Marcin Kluwak
foto: Lubuska Policja
30-latek, który trudnił się sprzedażą narkotyków, wpadł w sidła zielonogórskiej policji. Mężczyzna został zatrzymany w centrum miasta, gdy wychodził ze swojego magazynu. Tam funkcjonariusze znaleźli prawie ćwierć kilograma marihuany oraz inne narkotyki.

Zatrzymany mężczyzna to 30-latek, znany policjantom i wcześniej notowany za przestępstwa narkotykowe. Po przesłuchaniu usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz przygotowania do wprowadzania tych substancji do obrotu. Za te przestępstwa według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Na trop dilera narkotykowego wpadli policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wspólnie z funkcjonariuszami Zespołu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. To oni zatrzymali wytypowanego mężczyznę na jednej z ulic w centrum miasta, zaraz po tym gdy opuścił magazyn znajdujący się na tej ulicy. Po przeszukaniu pomieszczenia, w którym wcześniej był zatrzymany, policjanci znaleźli prawie ćwierć kilograma marihuany, tabletki ecstasy, kokainę oraz zabezpieczyli trzy wagi elektroniczne i pieniądze w kwocie prawie dwóch tysięcy złotych.

Prokurator Prokuratury Rejonowej wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Sąd Rejonowy w Zielonej Górze zdecydował o aresztowaniu 30-latka na 2 miesiące. W tej sprawie prowadzone jest śledztwo prokuratorskie.

 


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości