Oszukał tysiące osób na portalach internetowych. Mężczyzna poszukiwany 14-listami gończymi został zatrzymany

20 kwietnia 2021, 14:08
foto: Lubuska Policja
Policjanci z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie zatrzymali 35-letniego mieszkańca województwa lubuskiego, który od trzech lat był poszukiwany 14 listami gończymi. Mężczyzna ma do odbycia karę 5 lat pozbawienia wolności za oszustwa internetowe, w których poszkodowanych zostało kilka tysięcy osób. 35-latek był w przeszłości karany z podobne przestępstwa.

35-letni mieszkaniec województwa lubuskiego wolność odzyskał w 2018 roku w przerwie w odbywaniu kary za poprzednie przestępstwa związane z przestępczością gospodarczą. Mężczyzna jednak nie wrócił do zakładu karnego. Jak się okazało, mężczyzna wrócił ponownie do przestępczego procederu. 

- Schemat działania tego oszusta był taki sam jak w przypadku poprzednich przestępstw, za które mężczyzna ma orzeczone prawomocne wyroki pozbawienia wolności. Podobni jak przedtem 35-latek za pośrednictwem portali internetowych, podszywając się pod znaną sieć handlową zajmującą się dystrybucja sprzętu AGD i RTV, oferował do sprzedaży markowe telefony, aparaty czy roboty kuchenne o wysokiej wartości rynkowej po zaniżonej cenie określając to jako specjalna promocja. W ten sposób szybko zdobywał sobie klientów, którzy niczego nie świadomi wpłacali tysiące złotych za towary, które nigdy do nich nie trafiły – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. 

Zawiadomienia o oszustwach składane były na terenie całej Polski, które będą teraz rozpatrywane w prowadzonych przez policjantów postępowaniach przygotowawczych w sprawie oszustw. Przez trzy lata mężczyzna był nieuchwytny. Za 35-latkiem wystawiono 14-listów gończych i ponad 50 zarządzeń o poszukiwaniach.

W ubiegłym tygodniu mężczyzna został zatrzymany na terenie województwa pomorskiego przez policjantów z wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie, którzy są nazywani „łowcami głów”. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony zatrzymaniem, został osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych, a następnie przetransportowany do aresztu śledczego.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości