Luzowanie części obostrzeń w Lubuskiem. Co z branżą gastronomiczną?

21 kwietnia 2021, 16:53
fot. Shutterstock
Podczas środowej konferencji prasowej minister zdrowia zapowiedział luzowanie obostrzeń w 11 województwa o najmniejszej liczbie zakażeń. Wśród regionów, gdzie obostrzenia będą luzowane od poniedziałku 26 kwietnia jest również województwo lubuskie. To oznacza, że od poniedziałku dzieci z klas I-III szkół podstawowych przejdą na nauczanie hybrydowe oraz zostaną otwarte salony fryzjerskie i kosmetyczne.

W środę 21 kwietnia minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział luzowanie części obostrzeń w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń. Na tej liście znalazło się również województwo lubuskie. 

To oznacza, że od poniedziałku 26 kwietnia w naszym regionie dzieci z klas I-III szkół podstawowych przejdą na nauczanie hybrydowe. Ponadto zdecydowano o otwarciu salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Natomiast pozostałe obostrzenia zostają przedłużone. 

Minister zdrowia zapowiedział, że w przyszłym tygodniu zostaną podjęte decyzje w sprawie branży gastronomicznej i hotelarskiej. Restauratorzy chcą, aby na majówkę były otwarte chociaż zewnętrzne ogródki gastronomiczne. Ma zapaść również decyzja co do organizacji przyjęć komunijnych czy wesel.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości