Nalot służb na punkt gier hazardowych. Zatrzymany Ukrainiec

22 kwietnia 2021, 09:09, Marcin Kluwak
foto: NOSG
We wtorkowe popołudnie do jednego z lokali w centrum Gorzowa Wielkopolskiego weszli przedstawiciele Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej. Zlikwidowano kolejny punkt z nielegalnymi grami hazardowymi. Zatrzymano też Ukraińca, który w Polsce pracował nielegalnie.

Akcję przeprowadzali funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej w Gorzowie Wielkopolskim. Organizatorom nielegalnych gier hazardowych grożą konsekwencje wynikające z art. 107 Kodeksu karno-skarbowego w postaci grzywny lub kary pozbawienia wolności do lat trzech, bądź obu tych kar łącznie. Dodatkowe konsekwencje finansowe to nawet 100 tysięcy zł grzywny od jednego urządzenia. Dalsze postępowanie w tej sprawie będzie prowadzić Urzędu Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim.

Zatrzymany 27-letni obywatel Ukrainy nie posiadał żadnych dokumentów uprawniających go do legalnej pracy. Komendant Placówki SG w Gorzowie Wielkopolskim wszczął postępowanie mające na celu wydanie cudzoziemcowi decyzji, na podstawie której będzie musiał opuścić Polskę.

Jak informuje portal gorzowianin.com, to nie pierwsza tego typu akcja w Gorzowie. Kilka dni temu funkcjonariusz KAS wkroczyli do lokalu przy byłej pętli tramwajowej „Silwana”.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości