Jest zezwolenie na budowę południowej obwodnicy Zielonej Góry

30 listopada 2020, 17:17
foto: Lubuski Urząd Wojewódzki
Prezydent Janusz Kubicki odebrał dziś z rąk wojewody lubuskiego decyzję o zezwoleniu na realizację budowy południowej obwodnicy Zielonej Góry. - Wiele lat zabiegaliśmy o to, by ta inwestycja mogła powstać. Wydaje się, że jest ona czymś, co rozwiąże problem, który wybrzmiewa już od wielu lat – mówi prezydent Kubicki.

Południowa obwodnica Zielonej Góry zlokalizowana będzie na obszarze gminy Świdnica i miasta Zielonej Góry. Początek projektowanego odcinka przewidziano na skrzyżowaniu istniejącej drogi krajowej DK27 z drogą wojewódzką DW282, które zostanie przebudowane na skrzyżowanie typu rondo. Natomiast koniec obwodnicy został przewidziany w okolicach powstającego ronda Racula. Długość całego odcinka obwodnicy wynosi 12,74 km. W ramach inwestycji przewidziane jest również wykonanie dwóch skrzyżowań typu rondo na drogach, które projektowana obwodnica przecina.

- To kolejna dobra informacja dla mieszkańców naszego województwa. Decyzja o inwestycji jest istotna dla rozwoju miasta Zielonej Góry. Prezydent Janusz Kubicki z wnioskiem wystąpił już w maju. Cały proces przygotowania decyzji, analiza inwestycji wymagał czasu. Potrzebne były również uzgodnienia z Lubuskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, czy z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym – mówił wojewoda Władysław Dajczak.

Południowa obwodnica ma za zadanie m.in. odciążyć obwodnicę północną. To inwestycja ważna również z punktu widzenia mieszkańców osiedli, które są zlokalizowane wokół Zielonej Góry.

- Mieszkańcy nie tylko miasta, ale i przyłączonych terenów oczekują od nas, byśmy wyprowadzili cały tranzyt z miasta – mówił prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości