Kontrabanda w Świecku. Zatrzymano papierosy o wartości 1,5 mln złotych!

23 kwietnia 2021, 08:21
foto: NOSG
Funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili i zabezpieczyli nielegalne wyroby tytoniowe o wartości 1,5 miliona złotych. Do sprawy zatrzymano dwóch Polaków.

Wszystko wydarzyło się w miniony piątek, 16 kwietnia w okolicach przejścia granicznego w Świecku. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świecku oraz funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzili wspólne działania, w wyniku których wytypowali do kontroli jedno z auto ciężarowych. Podczas prowadzonej szczegółowej kontroli pojazdu, w części ładunkowej funkcjonariusze ujawnili papierosy popularnej marki bez żadnych znaków akcyzy skarbowej.

Po przeliczeniu okazało się, że mężczyźni w wieku 39 i 41 lat planowali przewieźć z Polski do krajów Europy Zachodniej 2 miliony sztuk papierosów o rynkowej wartości 1,5 miliona złotych. Wobec jednego z zatrzymanych sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

Mężczyznom za popełnione przestępstwo karno-skarbowe grozi wysoka kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Fotoreportaż


1/4 Kontrabanda w Świecku

1/4 Kontrabanda w Świecku

2/4 Kontrabanda w Świecku

2/4 Kontrabanda w Świecku

3/4 Kontrabanda w Świecku

3/4 Kontrabanda w Świecku

4/4 Kontrabanda w Świecku

4/4 Kontrabanda w Świecku

Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości