Laguna wróciła na odrzańskie szlaki. Wycieczki statkiem codziennie

26 kwietnia 2021, 16:38, Marcin Kluwak
foto: UM Nowa Sól
Laguna wyrusza w swój pierwszy rejs w 2021 roku. Już z nowym właścicielem i zachowaniem reżimu sanitarnego. Najbardziej znany wycieczkowy statek w województwie lubuskim może zabrać na swój pokład 45 pasażerów. Statek ma kursować po Odrze codziennie, do końca października.

Pandemia już nieco zelżała, więc Laguna wraca na Odrę. W pierwszy rejs w 2021 roku statek wycieczkowy wyruszy o godzinie 17:00. Armatorem jednostki jest nowosolski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Przez najbliższe dni, do czasu zluzowania obostrzeń na terenie województwa lubuskiego, na statek będzie mogła wejść tylko połowa dopuszczalnej liczby pasażerów, czyli 45 osób.

Sezon 2021 będzie dla Laguny nieco inny niż poprzednie lata, nowym właścicielem jednostki jest miasto Nowa Sól, a do partnerstwa w dalszym rozwoju odrzańskiego produktu turystycznego dołączyły Zielona Góra, Głogów i Sulechów.

Rejsy mają odbywać się codziennie, aż do końca października, a na jego pokład armator tradycyjnie zaprasza dzieci, seniorów i całe rodziny. Będzie też szereg nowości i atrakcji, które będą czekać na pasażerów na pokładzie wycieczkowca. Jedną z nich będzie cykl rejsów tematycznych, gdzie podczas wycieczki spotkamy przewodnika, zrobimy zdjęcia przyrody pod okiem profesjonalnego fotografa, wysłuchamy opowieści podróżników, regionalistów i historyków. Będzie też okazja do skosztowania regionalnych potraw, czy nawet pośpiewania podczas odrzańskiego karaoke.

Statek będzie wyruszał w rejs z portu w Nowej Soli od poniedziałku do piątku o godzinie 17:00. W weekend majowy kursów będzie więcej: o 13, 15 i 17. Bilet normalny kosztuje 20 złotych, ulgowy 15, a grupowy 14. Jest też bilet rodzinny - 2 osoby dorosłe + 1 dziecko to koszt 40 złotych, każde dodatkowe dziecko do biletu rodzinnego będzie musiało dopłacić 5 złotych. Osoby posiadające Nowosolską Kartę Seniora za bilet zapłacą jedynie 12 złotych.


Podziel się


KomentarzePozostałe wiadomości