Wiadomości › Na drogach

Uważajmy na drogach, jest niebezpiecznie!

12 stycznia 2021, 10:10
Padający śnieg nie ułatwia życia kierowcom. Śliska nawierzchnia wydłuża drogę hamowania. Kierowcy znacznie jednak zwolnili. Widać to nie tylko na ulicach miast, ale także drogach wyjazdowych.

Ten most połączy regiony. Zobacz co dzieje się w Milsku

7 stycznia 2021, 08:34
To największa inwestycja na Odrze od czasów wojny, dzięki której dojazd od Zielonej Góry do Sławy, czy Wschowy skróci się o 50 minut. W Milsku pracują barki, trwa budowa grobli na rzece.

Lubuskie: 3 miliony złotych na zimowe utrzymanie dróg

4 stycznia 2021, 16:20
Nawet 3 miliony złotych ma kosztować zimowe utrzymanie dróg zlecone przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Dozorem w całym regionie objęte jest 1,5 tysiąca kilometrów dróg.

Fatalne warunki na drogach. Bez zimowych opon nawet nie wyjeżdżajcie

3 stycznia 2021, 16:57
Opady śniegu i śniegu z deszczem występujące na terenie województwa lubuskiego, do tego temperatura utrzymująca się w okolicach zera. Warunki na drogach nie należą do najlepszych. Bez zimowych opona nawet nie wyjeżdżajcie z domu.

Uwaga na mgłę i gołoledź na drodze

2 stycznia 2021, 20:30
Jak informuje IMGW w nocy na terenie województwa lubuskiego mogą wystąpić opady marznącego deszczu. Sytuacji na drogach nie poprawia również mgła, która pojawia się lokalnie i ogranicza widoczność do 200 metrów. Kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Bezpieczne przejście w Kunowicach

31 grudnia 2020, 10:08
W Kunowicach w powiecie słubickim uruchomiono inteligentną sygnalizację świetlną. System, który denerwuje wielu kierowców, ale poprawia bezpieczeństwo w znacznym stopniu. „All red”, czyli „stale czerwone” sprawdza się w wielu miejscowościach w Polsce.

Miasto dobuduje drugi pas Szosy Kisielińskiej

29 grudnia 2020, 13:40
500-metrowy odcinek Szosy Kisielińskiej od wjazdu na osiedle Pomorskie do Ronda Orląt Lwowskich doczeka się w końcu remontu. Dzięki tej inwestycji zwiększy się bezpieczeństwo, rozładowane będą też korki.

IMGW ostrzega: Uwaga na gołoledź na drodze

28 grudnia 2020, 19:35
Z prognozy IMGW wynika, że z poniedziałku na wtorek na terenie województwa lubuskiego mogą wystąpić opady marznącego deszczu. Kierowcy powinni dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Nowe obostrzenia na granicy tuż po świętach

23 grudnia 2020, 12:39
Od 28 grudnia na polskiej granicy obowiązywać będą nowe obostrzenia związane z zapobieganiem COVID-19. Z kwarantanny nie będą już zwolnieni Polacy, obywatele państw UE, EOG oraz Szwajcarii przekraczający polską granicę, stanowiącą granicę zewnętrzną UE. Na kwarantannę po przekroczeniu granicy kierowani będą podróżujący transportem zbiorowym. Zwolnione z kwarantanny będą m.in. osoby zaszczepione na COVID-19.

Gotowa droga za blisko 6 milionów złotych

16 grudnia 2020, 13:20
To już koniec remontu drogi wojewódzkiej numer 276 w miejscowości Chociule w powiecie świebodzińskim, na drodze prowadzącej do gminy Skąpe.


Fotoreportaże