Wiadomości › Na Sygnale

Naćpany 35-latek okradł kościół w Nowej Soli

18 lutego 2021, 10:43
Ukradł różańce, pamiątkowe medale, projektor multimedialny i pieniądze. 35-latek dwukrotnie włamał się do kościoła w Nowej Soli. Jak tłumaczył śledczym, był pod wpływem narkotyków.

Spłonęła smażalnia ryb. Ruszyła zbiórka na odbudowę [zdjęcia]

18 lutego 2021, 10:00
Cztery godzina trwała akcja gaszenia pożaru budynku smażalni ryb w Wierzbnie w powiecie międzyrzeckim. Pożar wybuchł tuż po 15, w akcji ratunkowej brało udział 12 zastępów ochotniczej i zawodowej straży pożarnej.

Kobieta przyjęta do policji, była wcześniej skazana za przemyt narkotyków

17 lutego 2021, 14:44
Skandal w policji. W Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie do służby została przyjęta kobieta, która jak się okazało, została wcześniej skazana w Szwecji za przemyt ponad 100 kilogramów narkotyków. Policjantka została w środę zwolniona dyscyplinarnie z policji.

Strażacy uratowali małe kangury z pożaru [zdjęcia]

16 lutego 2021, 22:14
We wtorkowy wieczór doszło do niebezpiecznego pożaru w Murzynowie w powiecie międzyrzeckim. W budynku gospodarczym zapaliła się słoma, która była ściółką dla małych kangurów. Strażacy ewakuowali pięć kangurków i przystąpili do gaszenia pożaru. Na szczęście wszystko skończyło się szczęśliwie.

Pijany 24-latek malował sprayem elewacje z Zielonej Górze. Zobacz film

15 lutego 2021, 11:15
Nocni grafficiarze w Zielonej Górze nie mogą czuć się bezpiecznie. Kamery miejskiego monitoringu „wyłapały” 24-latka, który malował sprayem okoliczne budynki i witryny sklepowe. Wandal zniszczył elewację Filharmonii Zielonogórskiej i Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Pożar w Przytocznej. Palił się budynek mieszkalny

13 lutego 2021, 11:04
W sobotni poranek w Przytocznej doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejscu szybko zjawili się strażacy z JRG Międzyrzecz oraz ochotnicy z pobliskich miejscowości.

Policja apeluje: jedź ostrożnie i uważaj na pieszych

12 lutego 2021, 12:34
Padający, czy zalegający na jezdni śnieg utrudnia jazdę kierowcom. Dlatego w pobliżu przejść musimy być bardzo czujni. Pieszy może wtargnąć na jezdnię i nie będzie możliwości bezpiecznego zatrzymania pojazdu. To może skończyć się tragicznie.

Jechał kompletnie pijany. Wylądował w przydrożnym rowie

11 lutego 2021, 15:35
Miał niemal cztery promile alkoholu w organizmie i siedział za kierownicą z butelką wódki w ręce. To wszystko działo się w okolicach Dankowa w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Kompletnie pijany kierowca osobowego chryslera wylądował w rowie.

Lekarze oszuści wyłudzali pieniądze z NFZ. Usłyszeli ponad 830 zarzutów korupcyjnych

11 lutego 2021, 10:13
Do Sądu Rejonowego w Gorzowie trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko małżeństwu lekarzy, które wyłudzało pieniądze z Narodowego Funduszu Zdrowia. On – ginekolog usłyszał 674 zarzuty, ona – okulistka usłyszała 158 zarzutów korupcyjnych. Para poprzez wyłudzenia naraziła skarb państwa na stratę 120 tysięcy złotych. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Traktorzysta z kuligiem uciekał przed policją

10 lutego 2021, 12:35
Wszystko to działo się w Górzycy, w powiecie słubickim. 23-latek zorganizował dla swoich znajomych kulig. Do ciągnika przyczepił dwa worki foliowe wypełnione słomą. Na widok policjantów znacznie przyspieszył, nie zatrzymał się też do kontroli drogowej.


Fotoreportaże