Wiadomości › Na Sygnale

Kolekcjonerskimi banknotami płaciła za alkohol

18 stycznia 2021, 13:07
60-letnia mieszkanka Międzyrzecza zapłaciła cztery razy za zakupy w tym samym sklepie banknotami kolekcjonerskimi o nominale 200 złotych każdy. Dopiero przy liczeniu pieniędzy, właścicielka sklepu zorientowała się, że ma do czynienia z fałszywkami. „Zaradną” kobietę zatrzymała policja.

Czołówka BMW i ciężarówki. Roczne dziecko zabrane śmigłowcem LPR do szpitala

18 stycznia 2021, 13:05
W poniedziałkowe przedpołudnie na drodze krajowej nr 92 koło Świebodzina doszło do czołowego zderzenia samochodu marki BMW z pojazdem ciężarowym. W wyniku wypadku, roczne dziecko zostało zabrane śmigłowcem LPR do szpitala na obserwację.

Dachowanie busa koło Świebodzina [zdjęcia]

18 stycznia 2021, 11:38
Na drodze wojewódzkiej nr 303 pomiędzy miejscowością Lubnicko, a Jeziory doszło do wypadku. Kierujący busem marki opel wpadł w poślizg i dachował. Na miejsce została wysłana policja, pogotowie i straż pożarna. Jedna osoba została poszkodowana.

Przedsiębiorcy otwierają się. Policja interweniuje i kieruje wnioski do sądu

18 stycznia 2021, 10:36
Wiele branż nie zgadza się z przedłużeniem lockdownu do końca stycznia, dlatego też postanowiły otworzyć się pomimo rządowych obostrzeń. W województwie lubuskim swoje otwarcie zgłosiły cztery firmy. Właściciele niektórych lokali nie musieli długo czekać na kontrole policji i sanepidu.

Pożar w Bledzewie. Trzy osoby poszkodowane

16 stycznia 2021, 15:59
W sobotnie popołudnie doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w miejscowości Bledzew w powiecie międzyrzeckim. Okazało się, że doszło do pożaru piwnicy, co spowodowało duże zadymienie na klatce schodowej. Trzy osoby zostały poszkodowane, prawdopodobnie podtruły się dymem.

Oszustwo na paczkomat. Kobieta straciła 26 tys. zł

15 stycznia 2021, 10:24
Niewiele trzeba, żeby stać się ofiarą oszustwa. Przekonała się o tym 34-latka, która oczekując na odbiór przesyłki w paczkomacie, weszła w przesłanego za pomocą sms-a linka, za pomocą którego miała otrzymać kod umożliwiający odbiór przesyłki. Kod nie przyszedł, za to ktoś przejął jej konto bankowe i wziął na jej dane kredyt na kwotę ponad 26 tysięcy złotych.

Z pistoletem na kulki napadł na sklep monopolowy

14 stycznia 2021, 11:39
Sceny jak z gangsterskiego filmu, tylko broń zabawkowa. W środowy wieczór w jednym ze sklepów monopolowych na osiedlu Słonecznym w Gorzowie doszło do rozboju. Zamaskowany mężczyzna z przedmiotem przypominającym broń wszedł do środka i zażądał wydania pieniędzy. Złodziejowi udało się ukraść kasetkę z gotówką i uciec.

Anioł w policyjnym mundurze

14 stycznia 2021, 10:37
Wcześniej pomagała przy świątecznych paczkach dla rodzin potrzebujących, teraz znalazła rower dla 86-letniego mieszkańca Żagania. Dzielnicowa z komendy w Żaganiu to istny anioł w mundurze. Bezinteresownie niesie pomoc tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Nie bądźmy obojętni na los bezdomnych

14 stycznia 2021, 09:10
W czasie zimy pamiętajmy o ludziach bezdomnych. Bądźmy czujni, bo każdy z nas może pomóc osobom pozbawionym dachu nad głową. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy lub zgłoszenie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Aby nie doszło do tragedii, policjanci również uważnie kontrolują pustostany, ogródki działkowe i inne miejsca, w których osoby bezdomne zazwyczaj szukają schronienia w czasie zimy.

5 tysięcy złotych grzywny dla pirata drogowego

13 stycznia 2021, 09:49
Jechał aż 171 km/h w terenie zabudowanym i dodatkowo wyprzedzał na przejściu dla pieszych. Miał ogromnego pecha, bo jego „wyczyn” zarejestrowali funkcjonariusze z policyjnej grupy SPEED. Po zatrzymaniu prawa jazdy sprawa pirata drogowego spod Gorzowa trafiła do sądu. Ten wymierzył mu 5000 złotych grzywny.


Fotoreportaże