Wiadomości › Nasze zdrowie

Żagań: Potrzebne są pieniądze na zakup tomografu

23 listopada 2020, 12:09
Potrzebne są pieniądze na zakup tomografu dla żagańskiego szpitala. To urządzenie diagnostyczne, tak bardzo niezbędne w obecnej sytuacji epidemicznej kosztuje 1 mln 800 tysięcy złotych. Zarząd Województwa Lubuskiego przekazało na ten cel 750 tysięcy.

406 zakażeń w regionie lubuskim. Najwięcej w Zielonej Górze

23 listopada 2020, 10:46
Spada liczba zakażeń koronawirusem na terenie całego kraju. W ciągu ostatniej doby zanotowano 15 002 zakażenia, w tym 406 w województwie lubuskim. Najwięcej zakażeń w naszym regionie tym razem w Zielonej Górze i w powiecie żarskim.

Chcemy stanąć w jednym szeregu z pielęgniarkami i ratownikami

23 listopada 2020, 08:41
Olga i Klaudia od kilku miesięcy pomagają w zielonogórskim szpitalu. Studentki szóstego roku lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Zielonogórskiego apelują do swoich kolegów i koleżanek, aby ci również zgłosili się do pracy jako wolontariusze.

Koszmar pacjentów: "Leżałem całą noc ze zwłokami w jednej sali"

18 listopada 2020, 13:28
Pacjenci przebywający na oddziale zakaźnym szpitala w Gorzowie Wielkopolskim opowiadają o tym, w jakich warunkach przebywają i kto się nimi opiekuje. Relacje czytelników portalu gorzowianin.com są wstrząsające. Niektóre osoby trafiając na oddział zakaźny przeżywają prawdziwą traumę.

Blisko 590 zakażeń w regionie. Zarażeni prezesi szpitala!

18 listopada 2020, 11:04
W środę w województwie lubuskim przybyło 586 osób zakażonych koronawirusem. Wśród nich są prezesi gorzowskiej lecznicy – Jerzy Ostrouch i Robert Surowiec. Pierwszy leczy się w szpitalu, drugi jest na izolacji domowej.

Przed szpitalem w Zielonej Górze stanęły kontenery

17 listopada 2020, 17:27
Do Szpitala Uniwersyteckiego dotarły dziś kontenery do triażu przekazane przez polski rząd. To efekt rozmów marszałek Elżbiety Anny Polak z b. premier Jadwigą Emilewicz.

Słubice: W jednej bieliźnie i sweterku trafiają do szpitala

3 listopada 2020, 13:10
W szpitalu w Słubicach, który został przekształcony w szpital covidowy brakuje dosłownie wszystkiego. Od pracowników, aż do artykułów pierwszej potrzeby dla pacjentów. Osoby zakażone koronawirusem, które trafiają lecznicy zazwyczaj nie mają przy sobie nic, oprócz jednej pary bielizny i cienkiego sweterka.


Fotoreportaże