Wiadomości

Pod Szprotawą nie powstanie ferma drobiu

23 lutego 2021, 10:58
Mieszkańcy Siecieborzyc i Witkowa mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ planowana inwestycja masowej hodowli drobiu nie dojdzie do skutku. Inwestor wycofał się z budowy obiektów inwentarskich.

Pożar i zderzenie dwóch ciężarówek na S3 [zdjęcia]

23 lutego 2021, 06:13
Groźne zdarzenia drogowe na ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego. Na 109 kilometrze tej trasy w kierunku Gorzowa doszło do pożaru samochodu ciężarowego. Gdy już pożar został opanowany, tuż obok zderzyły się dwie ciężarówki.

Nowa Sól też kontroluje przydomowe paleniska

22 lutego 2021, 11:36
Znamy już wyniki kontroli palenisk przeprowadzonej przez Straż Miejską w Nowej Soli. 39 procent skontrolowanych gospodarstw wciąż ogrzewa pomieszczenia paliwem stałym – najczęściej niskiej jakości. Jest też dobra informacja – 61 procent to ogrzewanie na gaz lub prąd.

Szpital zabiera głos w sprawie zmarłego 80-latka

22 lutego 2021, 11:19
Specjalny zespół powołany w gorzowskim szpitalu zbada sprawę okoliczności opuszczenia szpitala przez 80-letniego pacjenta, który kilka dni później został odnaleziony martwy, kilkaset metrów od lecznicy. Mężczyzna chorował na Alzheimera. Jego poszukiwania trwały przez cztery dni.

Podpalił mieszkanie i przyglądał się akcji ratowniczej. 35-latek zatrzymany przez policję

22 lutego 2021, 11:03
Desperat ze Wschowy podpalił własne mieszkanie. Wcześniej spakował rzeczy i na ławce przed budynkiem obserwował akcję straży pożarnej.

Szpital w Zielonej Górze znów potrzebuje rąk do pracy

22 lutego 2021, 10:30
Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze potrzebuje rąk do pracy. Brakuje lekarzy i pielęgniarek, znów nie ma wolnych miejsc w szpitalu tymczasowym dla chorych na COVID-19.

Odnaleziono ciało poszukiwanego od kilku dni 80-latka

21 lutego 2021, 20:15
Od środy 17 lutego trwały poszukiwania 80-letniego pana Władysława, który wyszedł ze szpitala przy ul. Dekerta w Gorzowie i zaginął. W poszukiwania chorego na Alzheimera seniora zaangażowali się również mieszkańcy Gorzowa. Niestety w niedzielę 21 lutego odnaleziono ciało mężczyzny w pobliżu jednej z posesji przy ul. Szmaragdowej.

Pijany rowerzysta uderzył w słup. Pierwszej pomocy udzieli strażacy

19 lutego 2021, 19:25
Do nietypowego zdarzenia doszło w piątkowe popołudnie we wsi Podlegórz w gminie Trzebiechów. Mężczyzna, który jechał rowerem w pewnym momencie zjechał na pobocze i uderzył w słup. Jak się okazało, rowerzysta był pijany. Na miejsce został wysłany zastęp OSP Trzebiechów, ponieważ w okolicy nie było wolnej karetki.

Zielona Góra: tędy przebiegać będzie południowa obwodnica miasta

19 lutego 2021, 17:05
Wycinany jest już las pod budowę południowej obwodnicy Zielonej Góry. Nowa droga jest potrzebna, ponieważ w znacznym stopniu odciąży zapchana Trasę Północną. Jest to największa inwestycja drogowa prowadzona przez miasto.

Przeszkadzał mu szlaban, więc go...wyrwał [film]

19 lutego 2021, 15:27
Kamery monitoringu na jednym z osiedli w Międzyrzeczu w województwie lubuski nagrały bardzo ciekawe zdarzenie. Widać na nim, jak młody mężczyzna podchodzi do zamkniętego szlabanu na jedno z osiedli mieszkaniowych, wyłamuje go i oddala się jedną z ulic.


Fotoreportaże